1. Nesprávny krém
Príliš bohaté zloženie s množstvom účinných látok spôsobí, že pleť napučí, čím sa oslabuje prirodzená kožná bariéra. Pleť stráca schopnosť zadržiavať vodu a vznikajú vrásky zo suchosti. Ak sa vám zdá, že anti-aging krém u vás funguje presne naopak, rýchlo ho vymeňte za hydratačný krém s ľahkou textúrou, ktorý sa ľahko vstrebáva, doplní zásoby vody v bunkách a pleť pekne vypne.

Máte už vek na anti-aging krém?
Zdroj: shutterstock

2. Na zimné slnko bez ochrany
Aj v chladnom ročnom období platí: Pri dlhých prechádzkach aplikujte krém alebo aspoň mejkap s ochranným faktorom. UV-žiarenie v ktoromkoľvek ročnom období podporuje tvorbu vrások a ochabovanie pleti.

3. Klepnite si po prstoch!
Do téglika prstami? Dajte na radu kožných lekárov, ktorí odporúčajú naberať krém vatovou tyčinkou alebo špachtličkou na to určenou. Aj keď ste si umyli ruky, prstami ľahko zanesiete do krému baktérie, ktoré spôsobujú nečistoty. Kolobeh vyrážok má za následok drsnú, poškodenú pokožku.

Pleťový krém naberajte radšej špachtličkou alebo vatovou tyčinkou.
Zdroj: shutterstock

4. Každodenný píling
Príliš častý píling urýchľuje starnutie kože. Za normálnych okolností sa pleť obnovuje každých 28 dní. Každodenným obrusovaním „naháňate“ pleťové bunky, aby sa delili rýchlejšie, ako je to prirodzené. Následkom je predčasné starnutie pleti. Píling si doprajte len 1-krát týždenne.

Píling
Zdroj: shutterstock

5. Aj na tomto záleží!
Viete, ako správne odstrániť masku, ktorá počas svojho pôsobenia na pleti prirodzene zasychá? Vždy na tento účel použite navlhčený uterák alebo vlažnú vodu. Ak si masku odstraňujete suchým uterákom či špongiou, namáhate pleť a spôsobujete si vrásky.

Ílové masky odstraňujte vlhkou handričkou alebo vodou. Nikdy nie nasucho.
Zdroj: shutterstock