6. Milujete fínsku saunu?
Suché teplo má fantastické účinky pre telo, no pleti neprospieva. V saune stráca vlhkosť a po procedúre môže byť veľmi suchá a napnutá. Profíci radia: Dve hodiny pred saunovaním ošetrite pleť výživným mastným krémom. Tak ostane chránená a zachová si hebkosť.

Sauna je skvelá pre telo, myslite však na ochranu pleti!
Zdroj: shutterstock

7. Závislá od púdru
Pri každej príležitosti vyťahujete z kabelky púder? Príliš veľa púdru však spôsobuje efekt masky najmä na zrelej pleti. Usádza sa vo vráskach, čím ich zvýrazňuje. Čo je však horšie, púder odoberá pleti vlhkosť a vysúša ju. Ak to už musí byť, stavte na na minerálny púder s obsahom kyseliny hyalurónovej.

Pričasté pudrovanie odoberá pleti prirodzenú vlhkosť.
Zdroj: shutterstock

8. Nie je jedno, ako spíte
Ak najradšej spíte naboku, rýchlejšie sa vám vytvoria vrásky na strane, ktorá sa dotýka vankúša. Najlepšou prevenciou vrások je spať na chrbte. Ak neviete spať inak ako na boku, zaobstarajte si hodvábnu obliečku na vankúš, vďaka ktorej sa pleť nebude „krčiť“ a otláčať. Hodváb má dokonca hydratačný účinok na pleť.

Doprajte si spánok v hodvábe.
Zdroj: shutterstock

9. Na báze olejov
Bežné čistiace prostriedky obsahujú tenzidy, ktoré poškodzujú ochranný plášť pleti. Pleť stráca schopnosť viazať vodu, vysúša sa a vznikajú vrásky a linky. Zaobstarajte si výživné pleťové mydlo na báze rastlinných olejov, ktoré sa osvedčili ako najšetrnejší spôsob očisty pleti.

Pozor na vrásky!
Zdroj: shutterstock

10. Príliš horúci kúpeľ
Hoci je v zime viac ako príjemné ponoriť sa do horúcej vane, pozor! Príliš vysoká teplota vysúša pokožku. Ak to skutočne preháňate, stáva sa drsnou a môžu sa objaviť drobné trhlinky. Odborníci odporúčajú teplotu kúpeľa 38 stupňov Celzia a kúpať sa maximálne 30 minút.

Voňavý kúpeľ je relax
Zdroj: Shutterstock