Stratené vlny

Najprirodzenejšie sú na rovných vlasoch pri korienkoch a na koncoch. Je to ideálny spôsob, ako vyriešiť problém s vlasmi bez objemu. Nosí ich napríklad Demi Moore. Do vlhkých vlasov naneste penu veľkosti golfovej loptičky a rozčešte od korienkov ku končekom. Vlasy potom cez prsty vyfénujte. Medzi dlaňami rozotrite trocha špeciálneho prípravku, votrite ho do dĺžok a končekov. Vlasy rozdeľte na päť alebo šesť hrubých prameňov a natočte kulmou. Končeky nechajte voľné. Pre pružnosť účesu zahrejte v dlaniach trocha tvarovacej pasty a prstami vlny zľahka rozčešte.

Uhladený vrkoč 

Jeho typickou nositeľkou je Gwyneth Paltrow. Vysoký vrkoč siahajúci až do polovice chrbta pôsobí dominantne a nedostupne. Základom sú dokonale rovné vlasy, ktoré vytvoríte vyfénovaním cez veľkú okrúhlu kefu alebo vyžehlením. Na temene ich upevnite do pevného vrkoča. Gumičku omotajte prameňom vlasov a pripevnite sponkou. Pre dokonalý efekt konce vlasov vyžehlite.

Vlny cez jedno plece

Elegantný a neskutočne sexi účes nosí Megan Fox či Jessica Alba. Suché vlasy sčešte na jeden bok, rozdeľte do piatich až šiestich prameňov a natočte na veľké natáčky. Nastriekajte ľahkým vlasovým sprejom a nechajte ho desať minút pôsobiť. Vlasy rozčešte kefou s prírodnými štetinami z diviaka a prstami jemne odľahčite. Napokon uložte cez jedno plece a zafixujte sprejovým leskom.