Sklamala vás bežná kozmetika? Herečky poznajú riešenie!
10. 7. 2013, 12:00 (aktualizované: 11. 7. 2024, 12:41)

Zdroj: archív
Starajte sa o seba s dobrým pocitom! Prírodná biokozmetika je jemná k vášmu telu aj k životnému prostrediu.
Ako funguje?
Filozofia biokozmetiky je založená na súhre prirodzených funkcií pleti. Pomáha jej znovu obnoviť rovnováhu a posilniť vlastné regeneračné a regulačné procesy. Jej zmyslom je naštartovať pokožku k samoliečbe a odstráneniu problémov.
Prečo je iná?
Je oveľa jemnejšia, jej cieľom nie je nadopovať pleť účinnými látkami s okamžitým, ale krátkodobým efektom.
Na rozdiel od kozmetických „zázrakov“ pôsobí pomalšie, ale prirodzene, dlhodobo a bez zaťaženia.
Obsahuje prírodné látky z kontrolovaného biologického hospodárstva – výťažky z rastlín, rastlinné a živočíšne tuky, oleje a vosky.
Častými zložkami je olivový olej, včelí vosk či maslo Shea. Nenájdete v nej chemické prísady, syntetické konzervačné látky a farbivá, ropné produkty a nie je testovaná na zvieratách.
Zdroj: Shutterstock
Ilustračná fotografia
Čo dokáže?
Pomôže každému typu pleti, poradí si s vyrážkami, predčasným starnutím a zmierni aj hlboké vrásky. Obsiahnuté vitamíny, flavonoidy, triesloviny a nenasýtené mastné kyseliny prirodzene chránia pleť pred voľnými radikálmi, upokojujú podráždené partie, podporujú delenie buniek a tvorbu kolagénu.
Ako ju spoznáte?
Chcete mať istotu, že kupujete skutočne biokozmetiku? Spoľahnite sa na symboly certifikátov, ktoré zaručujú, že produkty zodpovedajú predpísaným výrobným kritériám: BIO ECO COSMESI, BDIH, NaTrue, CPK, CPK bio, ECO CERT, ECO control, Ecogarantie, Cosmebio, Demeter, Sonett.
Zdroj: archív firiem
Maslo Shea
Milujú ju celebrity!
Biofanatičky Julia Roberts, Sarah Jessica Parker aj Gwyneth Paltrow priznávajú, že za biokozmetiku utrácajú nehorázne sumy. Z výsady celebrít je dnes celosvetový fenomén – trendom je byť krásna bez chémie! Dobrou správou je, že biokozmetika je dnes oveľa dostupnejšia a dostanete ju aj v sieťach bežných drogérií.
Má aj svoje nevýhody?
Kratšia trvácnosť – v porovnaní s bežnými produktmi. Pri výrobe sa nepoužívajú syntetické konzervačné látky parabény. Funkciu konzervantov majú éterické oleje a bioalkohol. Vždy si všímajte údaj o trvanlivosti na etikete.
Zdroj: archív firiem
Včelí vosk
Vôňa a konzistencia – mnohí na ňu nedajú dopustiť, iným, naopak, prekáža až tak, že niektoré produkty biokozmetiky jednoducho nemôžu používať.
Nižšia penivosť – a s tým aj pocit nedostatočného umytia. Biokozmetika totiž neobsahuje tenzidy, ktoré sa napríklad v šampónoch postarajú o bohatú penu. Napriek tomu však biošampóny umývajú dostatočne a pokožka ich lepšie znáša.
Pozor!
Určite neplatí, že biokozmetika nemôže spôsobiť alergiu. Riziko je tu síce podstatne nižšie, ale aj prírodné látky môžu vyvolať kožné reakcie. Odporúčame najprv použiť vzorku.
Zdroj: archív firiem
Olivový olej