Preskočiť na hlavný obsah
Reklama

Slovenské Divadlo Tanca

Reklama

Slovenské Divadlo Tanca - tanečno - divadelné teleso, zájazdového charakteru , ktorého hlavnou úlohou je privážať tanečno-divadelné umenie do miest a obcí Slovenska, ale i za jeho hranice.

V roku 2005 princíp funkčnosti SDT založený na projektovom divadelnom systéme, bez trvalej umeleckej prevádzky.

V roku 2006, ak sa garantom SDT stane VÚC Bratislava, alebo iný štátny alebo neštátny subjekt, sa môže SDT zaradiť medzi divadelné telesá s trvalou prevádzkou a stálym umeleckým angažmá.

Prevádzka a produkcia SDT v roku 2005 je bez finančnej podpory štátnych i neštátnych subjektov, výhradne financovaná zo súkromných zdrojov spoločnosti JAN.

Časový harmonogram SDT
• 1.4. začiatok tréningového procesu k pripravovanej premiére – DK Trnavka
• 17. a 18. 5. premiéra SDT v divadle Aréna
• 20. a 21. máj predstavenia SDT v Madride na pozvanie Circulo de Bellas Artes
• máj – jún slovenské turné SDT
• jeseň 2005 české turné

PRVÁ PREMIÉRA SDT 17. a 18.5.2005 v Divadle Aréna

PAVLAC/ĎUROVČÍK
BOLERO/príbeh matky

Réžia a choreografia: Ján Ďurovčík
Hudba: Maurice Ravel/Michal Novinski
Scéna a kostýmy: Martin Černý

Ojedinelý autorský projekt, ktorý v sebe zlučuje prvky klasickej činohry a moderného tanca prináša na javisko príbeh inšpirovaný dramatickou skutočnou udalosťou.
Peter Pavlac

Výnimočnosť tohto projektu spočíva predovšetkým v kombinácii činoherného/matka/ a tanečného umenia, v ďalšom pokuse hľadania pravej formy totálneho divadla, v spojení s hudbou Mauricea Ravela: Bolero. Bolero je však tým posledným vyvrcholením, tým posledným monológom matky prosiacej o odpustenie. Súčasťou predstavenia však budú aj celkom moderné a originálne variácie na Ravelove Bolero, žánrovo i dramaticky prispôsobené rozprávaniu samotného príbehu. Komponovať ich bude renomovaný autor scénickej hudby Michal Novinski.
V titulnej postave sa objaví Anka Javorková.

Účinkujú:
Anna Javorková - členka činohry Slovenského Národného Divadla
Sandra Muehlbauer - sólistka baletu SND, členka Vienna State Oper
Vladislav Šoltys - VOLKSOPER Viedeň, FBD Theatre – Írsko, člen BDT a baletu Torzo
Marianna Paulíková - sólistka BDT, baletu Torzo a spoločnosti JAN
Ján Špoták - člen tanečného divadla Bralen, poslucháč VŠMU

Vyberáme pre vás niečo PLUS