Ľahký a na jeden dotyk
Notebooky sú dnes absolútnou samozrejmosťou pre všetky vekové kategórie - bez ohľadu na to, či ide o študentov alebo manažérov. Pri jeho výbere si treba hneď na začiatku ujasniť, na aké činnosti budete notebook používať - či browsovanie na internete, prácu s prezentáciami a grafikou či sledovanie videí. Tí, ktorí často cestujú, ocenia najmä nízku hmotnosť, kompaktné rozmery a dlhú výdrž batérie. Všetky tieto parametre spĺňa tohtoročná novinka z dielne Huawei MateBook D 15 (cena 599 €), jeden z najľahších 15-palcových notebookov vo svojej kategórii. Jeho batéria zvládne bez problémov šesťhodinovú prevádzku a prichádza aj s funkciou rýchleho nabíjania - necelých 50 % kapacity doplní už za pol hodiny. Skvelou vychytávkou je senzor odtlačku prsta, zabudovaný v zapínacom tlačidle. Umožňuje jediným stlačením notebook nielen zapnúť, ale aj odomknúť a prihlásiť sa do svojho používateľského konta.

Ilustračné foto.
Ilustračné foto.
Zdroj: Huawei

Tablet, ktorý chráni zrak
Tablety ponúkajú viacero možností využitia. Zároveň ponúkajú možnosť učiť sa kreatívnejším a zábavnejším spôsobom, než je mechanické memorovanie poznámok zo zošitov alebo starých učebníc. To z nich robí skvelých asistentov nielen na trávenie voľného času, ale aj domáce štúdium. Displej tabletu Huawei MatePad T8 (99, resp. 109 €, v závislosti od pamäťovej verzie) zaberá až 80 % celej prednej strany tela tabletu. S hmotnosťou iba 310 gramov je dostatočne ľahký, aby sa s ním pohodlne pracovalo, aj ak ho držíte len v jednej ruke. Na jedno nabitie zvládne batéria až 12 hodín prezerania webových stránok či sledovania videí. Navyše vylepšený režim ochrany zraku chráni oči detí pred modrým svetlom.

Ilustračné foto.
Ilustračné foto.
Zdroj: Huawei

Bez mobilu ani na krok
Napriek nevôli staršej generácie sa stal mobilný telefón štandardom už aj pre školákov na prvom stupni základnej školy. Dnešní školopovinní už vyžadujú od smartfónu čo najlepšiu výbavu - z pohľadu rodičov však má byť smartfón pre deti cenovo dostupný. Presne taký je model P40 lite od Huawei (299 €), ktorá pridáva ešte jeden bonus: perfektné fotky vďaka špičkovému fotoaparátu. Nechýba veľké pamäťové úložisko (128 GB), ľahko rozšíriteľné o pamäťové karty, rýchle nabíjanie či štýlový dizajn v niekoľkých farbách. O obľúbené appky sa postará AppGallery, tretí najväčší obchod s aplikáciami na svete.

Huawei (99 €)
Huawei (99 €)
Zdroj: Huawei

Počúvanie bez rušenia
Mnohí z nás používajú slúchadlá, nielen aby sa tešili z hudby a neobťažovali pri tom svoje okolie, ale aj ako pomôcku pri štúdiu či na sústredenie sa v práci. Stačí prepojiť smartfón so slúchadlami a využiť ich na počúvanie hudby, audio kníh či podcastov. Bezdrôtové slúchadlá Huawei FreeBuds 3i sa môžu pochváliť nielen kvalitným zvukom a dlhou výdržou batérie, ale aj ich veľkým lákadlom - funkciou aktívneho potlačenia okolitého hluku (ANC), ktorú spustíte jednoduchým dvojitým poklepaním na ľavé slúchadlo. Spárujete ich so smartfónom, tabletom či notebookom akejkoľvek značky.

Ilustračné foto.
Ilustračné foto.
Zdroj: Huawei

Hodinky, ktoré zlepšia výsledky
Možno sa budete čudovať, ale áno, aj smart hodinky sú vhodnou výbavou, nielen pre ľudí so zdravým životným štýlom, ale aj pre športových nadšencov v školopovinnom veku. Zaiste ocenia trendy smart hodinky Huawei Watch GT 2e (199 €), ktorým na jedno nabitie vydrží batéria až dva týždne. Rodičia zasa ocenia funkciu monitorovania spánku, ktorá vie navrhnúť ako jeho kvalitu zlepšiť - čo sa vo finále podpíše aj na výsledkoch v škole. Hodinky dokážu sledovať životné funkcie, a čo ocenia vyťažení manažéri aj usilovní študenti, je funkcia monitorovania stresu. Pre aktívne založených sú k dispozícií tréningové programy až pre 100 rôznych športov.