Slovenský hokejový útočník podpísal s tímom NHL Florida Panthers novú dvojročnú zmluvu za 4,5 milióna dolárov (113 miliónov Sk).

Vedenie Floridy zvýšilo skúsenému strednému útočníkovi ročný plat o 500 000 dolárov, t. j. 12,5 mil. Sk. „Rokovania trvali približne týždeň, takže sme sa dohodli pomerne rýchlo. Záujem som mal ja i klub, ktorý chcel síce najskôr iba ročnú zmluvu, ale nakoniec sme našli spoločnú reč. Ja som žiadal od začiatku dvojročný kontrakt,“ vysvetlil Stümpel.

Okrem slušnej mzdy ho teší hlavne skutočnosť, že zo slnečnej Floridy sa nemusí nikam sťahovať. „Je to jednoduchšie. Na Floride som si zvykol a rovnako aj manželka s deťmi. Všetko tam poznáme, na pláži sme z domu za dvadsať minút,“ prezradil Stümpel.

Panteri minulý týždeň získali z Nashvillu českého brankára Tomáša Vokouna, otázne je však ďalšie pôsobenie dvojice Slovákov Branislav Mezei - Juraj Kolník. Hlavným cieľom klubu v ďalšej sezóne bude postup do play off.

„Patrilo by sa ho konečne urobiť. Verím, že mužstvo bude silnejšie a dúfam, že v ňom zostanú aj Mezei s Kolníkom. Stále je to otvorené,“ dodal Stümpel.