Moises Nunez (30): „Mal som to šťastie pracovať s najtalentovanejšími ľuďmi v oblasti módy. Každý deň v mojom živote som sa niečo naučil.“

Predstavte si, že by náplňou vašej práce bolo stretávať sa s celebritami typu Beyoncé, Brad Pitt, Naomi Campbell či Kate Winslet. Vymýšľať, čo budú mať oblečené na obálkach prestížnych módnych časopisov, v reklamách alebo na spoločenských udalostiach. Aj o tom je život mladého stylistu Moisesa Nuneza. Pôvodom Portoričan, ktorý začínal svoju kariéru v New York City na fotooddelení časopisu Instyle, sa módnemu stylingu venuje od roku 2002. Najviac je hrdý na spoluprácu so Stevenom Meiselom pre Vogue Italia z júna 2007 a s Francoisom Narsom na knihe 15 x 15. Jeho obľúbenkyňou je Linda Evangelista, ktorú považuje za módnu ikonu číslo 1.

Kedy si si prvýkrát uvedomil, že sa zaujímaš o módu viac než iní ľudia?

Mal som skvelú mamu, ktorá mi nikdy v ničom nebránila a nelimitovala ma. Vyrábali sme róby z našich posteľných obliečok a hrali sa na módne prehliadky celé hodiny.

Čo pre teba znamená móda?

Som rojko, móda je pre mňa miesto, kde sa hrám a mením svoje predstavy na skutočnosť. Nie je to môj život. Je dôležité, aby mal človek v živote rovnováhu.

Ľudia, ktorí pracujú v módnej brandži, bývajú módou často posadnutí. Bol alebo je to aj tvoj prípad?

V období dospievania bol celý môj život, každá minúta o móde. Mal som tisícky časopisov, poznal každého módneho návrhára, modelku a módneho redaktora. Po presťahovaní do New Yorku v roku 1999, keď som začal navštevovať Fashion Institute of Technology, sa to zmenilo. Móda sa stala realitou, obklopovala ma zo všetkých strán od prvého dňa, ako som sa presídlil.

Ako sa počas rokov zmenil tvoj šatník?

Môj šatník sa zmenšil. Pri mojom rýchlom životnom tempe uprednostňujem pohodlné, funkčné, ľahké veci v klasickom štýle. Klasická biela košeľa na gombíky je niečo, čo milujem.

Koľko (približne) míňaš za módu?
Viac peňazí míňam za módne rešerše než za oblečenie. Spolu to vyjde približne na 250 dolárov mesačne.

Aká je najdrahšia/najmilovanejšia/najzábavnejšia vec v tvojom šatníku?

Súprava vintage šperkov, ktorá patrí mojej adoptívnej starej mame. Pochádza z dvadsiatych až osemdesiatych rokov 19. storočia. Bola to veľmi štýlová dáma.

Čo robíš s oblečením, ktoré už nenosíš?
Darujem ho bezdomovcom.

Pozri sa do svojho šatníka a spomeň si na niečo najintímnejšie alebo najsilnejšie, čo sa ti spája s určitým kúskom v skrini.

Keď som mal 19 rokov, boli to jedny mikro-mini-sexi nohavice s logom Gucci, ktoré som musel mať. Boli mojou pýchou aj radosťou. Nosil som ich v Miami a ľudia na mňa pobúrene civeli, ako som si mohol obliecť niečo také krátke. Cítil som sa v nich ako Carmen Kass (modelka, pozn. red.)!

Keď nerobíš, tak...?

Milujem fotografiu, takže neustále hľadám a zbieram staré fotografické knihy.