Denne na nás vyskakujú stovky reklám, ktoré sľubujú, že práve tento "zázrak" zachráni naše vlasy či nechty. Zvádza nás to ku kúpe produktov, ktoré vôbec nepotrebujeme alebo nám nepomôžu. S ktorými kozmetickými výstrelkami radšej opatrne?

Balzam na pery môže vysúšať
Už sa vám niekedy stalo, že ste si pery neustále natierali, ale úplne bez výsledku? Neuveríte, ale niektoré balzamy fungujú presne naopak a môžete mať po nich pocit suchosti. Väčšina z nich totiž obsahuje alkohol, ktorý perám odoberá prirodzenú vlhkosť. Príliš nepomôžu ani balzamy s prídavkom minerálnych olejov. Tie na perách vytvárajú iba povrchovú ochranu, ale neliečia príčinu suchosti a pálenia. Preto pomáhajú len na krátky čas. Strážte si preto zloženie a vyberajte balzamy na pery, ktoré obsahujú napríklad včelí vosk, bambucké alebo avokádové maslo či jojobový olej. Na popraskané pery skvele zaberajú aj vazelína alebo kokosový olej.

Niektoré balzamy na pery skutočne neprinášajú úľavu.
Zdroj: shutterstock

Suchý šampón má svoje ALE
Ak naše vlasy nemajú svoj deň alebo si ich nestíhame umyť, suchý šampón je stávka na istotu. Väčšina z nich dá naše vlasy za minútku do pohody a zachráni nás v kritických situáciách. Dajte si však pozor, aby ste ho nepoužívali pričasto. Suchý šampón je šikovný pomocník, no ak to s ním preháňate, môže aj uškodiť. Upcháva vlasovú pokožku, tá potom nemôže dýchať a zabraňuje tak rastu nových vlasov. Vlasy sa z neho môžu aj viac lámať, pretože látky v ňom obsiahnuté ich vysúšajú. Používajte ho preto s mierou.

Suchý šampón používajte s mierou.
Zdroj: shutterstock