Hydratujte

Nečudo, že islandské ženy sú bledé, veď od septembra do marca vládne na Islande tma a veľká zima. Vykurovanie vzduchu pokožku vysušuje. Ony však vedia, čo ich pokožka potrebuje, a to vlhkosť. Ideálne sú hydratačné krémy, masky a pleťové vody, ktoré zanechávajú pleť jemnú a hydratovanú.

Mastnejšie krémy

Severské zimy sú dlhé a chladné. Mínusové teploty najviac škodia tým častiam tela, kde je málo mazových žliaz. Dámy v Dánsku riešia tento problém používaním rôznych upokojujúcich krémov. Ide o výrobky s mastnejšou konzistenciou, ktoré dokážu upokojiť podráždené a vysušené miesta. Vhodné sú tie s obsahom skvalénu (tuk vlastný pleti), ktorý pleti poskytuje ochranu a tepelnú izoláciu.

Ochrana pre ruky a pery

Vedeli ste, že švédske ženy nikdy neopúšťajú svoje príbytky bez rukavíc? Má to svoje praktické opodstatnenie. Mrazivý vzduch totiž vysušuje pokožku rúk a spôsobuje ich drsnosť. Pokožka je potom náchylnejšia na rôzne poranenia a môže bolestivo popraskať. Rovnako trpia aj pery, pretože ich tenká pokožka takmer neobsahuje tukové žľazy. Švédky využívajú silu prírodných rastlinných olejov a ošetrujúcich krémov, ktoré podporujú hojenie. Pokožka sa ľahšie regeneruje a pery sa budú krásne lesknúť.

Ako v saune

Pravidelné saunovanie je vo Fínsku tradíciou. Pobyt v saune podporuje obranyschopnosť organizmu, ale zároveň pomáha pokožke tela a tváre. Fínky dobre vedia, že ich pleť je po saune prekrvená. Čo ak sauna nie je nablízku? Vystačíte si aj s dlhším sprchovaním horúcou vodou alebo napustenou vaňou. Použite píling tváre i celého tela. Pokožka zbavená odumretých buniek bude krásne jemná. Nezabudnite svoje telo natrieť telovým maslom alebo vyživujúcim krémom.