Vďaka ním vyzeráme unavené, ale aj staršie ako v skutočnosti. Prinášame účinné recepty, ktoré môžete používať kedykoľvek podľa potreby.

Málo zimného spánku? Teraz sa dozviete jednoduché domáce triky, ktoré pomáhajú predchádzať nevzhľadným kruhom.

1. Uhorka

Starý, ale dobrý tip! Klasikou sú plátky uhorky, ktoré majú chladiaci účinok, zmierňujú opuchy a zostvetľujú tmavé kruhy čisto prírodným spôsobom. Vlhkosť prepožičia pleti elasticitu a uvoľní citlivé tkanivá. Uhorka podporuje prekrvenie, ktoré spôsobí, že nevzhľadné kruhy ustúpia samé od seba.

Aplikácia je jednoduchá: Uhorku z chladničky nakrájajte na hrubšie plátky a aspoň na 10 minút priložte na zatvorené viečka.

Archív
Archív
Zdroj: Shutterstock

2. Zemiaky: Nie je to vtip!

Zemiaky fungujú na tmavé kruhy pod očami priam zázračne! Majú bieliaci účinok a prirodzene zosvetlia aj tmavé kruhy pod očami. Súčasne pôsobia proti opuchom.

Postrúhajte malý zemiak, zabaľte ho do tenkého plátna a priložte na viečka. Použiť môžete aj šťavu z postrúhaného zemiaka, do ktorej namočíte kozmetický tampónik, jemne popritláčate na očné partie a necháte pôsobiť počas noci.

Najúčinnejšie sú studené zemiaky, ktoré boli aspoň hodinu v chladničke.

V našich domácnostiach sa často skrývajú lieky
V našich domácnostiach sa často skrývajú lieky
Zdroj: Shutterstock

3. Kokosový olej

Fantasticky sa postará o partiu očného okolia! Zásobí ju vlhkosťou, ktorú vie naša pleť veľmi dobre vstrebať a využiť. Ak olej nanesiete vklopkávaním prsteníka, súčasne pokožku prekrvíte.

Najlepšie výsledky dosiahnete, ak si tento prírodný omladzovač nanesiete pred spaním a necháte ho pôsobiť počas noci ako očný krém.

Kokos
Kokos
Zdroj: Shutterstock

4. Zelený čaj

Všetci vieme, že je veľmi prospešný pre naše zdravie, no obsiahnuté antioxidanty, taníny a rastlinné triesloviny sú úžasné benefity aj pre našu pokožku. Zelený čaj aplikovaný na očné viečka zosvetľuje pokožku a zmierňuje opuchy.

Použitie je skutočne jednoduché: 2 čajové vrecúška nechajte pár minút lúhovať a potom ich dajte na pol hodinu do chladničky. Studené vrecúška priložte na očné viečka na 15 minút.

Zelený čaj je hotový zázrak pre zdravie.
Zelený čaj je hotový zázrak pre zdravie.
Zdroj: Shutterstock

5. Mlieko

Obsahuje látky, ktoré sťahujú krvné a lymfatické cievy, vďaka čomu prirodzene zmierňuje opuchy očí. Čím bude mlieko studenšie, tým lepší bude výsledok.

Stačí namočiť dva kozmetické tampóniky do studeného mlieka a priložiť na 15 minút na oči. Ak sa na viečkach rýchlo zohrejú, postup môžete viackrát zopakovať.

Mlieko dobre poslúži napríklad na suché vlasy.
Mlieko dobre poslúži napríklad na suché vlasy.
Zdroj: Shutterstock