Toto sú najčastejšie chyby, ktoré robíte:

Podceňuje prípravu

Ak máte od prírody kučeravé vlasy, ktoré si čas od času narovnávate žehličkou, nesmiete podceniť prípravu. Kúpte si šampón a kondicionér, ktoré uhladzujú, a váš účes vďaka nim vydrží oveľa dlhšie hladko vystretý. Po umytí sa uistite, že ste z vlasov dôkladne vymyli všetky prípravky, a vysušte ich do sucha. Vlasy sú pripravené na žehlenie, až keď sú úplne suché, nikdy nesmú byť mokré ani vlhké. Mohli by totiž skrepovatieť a trvale sa poškodiť. To platí pre všetky typy vlasov.

Zabúdate na ochranný prípravok

Pred každým žehlením aj kulmovaním vlasov musíte bezpodmienečne použiť ochranný prípravok, ktorý nanesiete po celej dĺžke vlasov. Ten zabráni tomu, aby vysoká teplota vysušovala a postupne ničila vaše vlasy. Zároveň bude váš účes dokonale spevnený a perfektne upravený. Odborníci tiež odporúčajú po vyžehlení aplikovať na končeky vlasov vyživujúci olej.

Vezmite kulmu a visiaci chvost natočte do romantických vĺn. Nakoniec ho zalakujte a rozžiarte leskom na vlasy.
Vezmite kulmu a visiaci chvost natočte do romantických vĺn. Nakoniec ho zalakujte a rozžiarte leskom na vlasy.
Zdroj: Profimedia.sk

Príliš vysoká teplota

To, že sa vaša žehlička dokáže rozpáliť na 250 stupňov, rozhodne neznamená, že takú vysokú teplotu musíte využívať. Všeobecne platí, že na farbené vlasy by sa mala používať nižšia teplota, naopak prírodná a zdravá hriva znesie aj viac stupňov. Skúste si urobiť malý test. Pripravte si niekoľko prameňov a postupne ich skúšajte žehliť rôznymi teplotami. Vďaka tomu možno zistíte, že vaše vlasy hravo narovná aj o 100 stupňov nižšia teplota.

Nerozdeľujete vlasy do sekcií

Aby ste dosiahli rovnomerne vyžehlené vlay alebo pravidelné vĺny musíte si vlasy rozdeliť do sekcií. Najprv ich rozdeľte horizontálne a tie, ktoré práve neupravuje, pripevnite sponou alebo štipcom na vrch hlavy. Jednotlivé sekcie vždy ešte rozdeľte na rovnako široké pramene, ktoré potom vyžehlíte alebo natočíte. Keď budete žehliť príliš široké pramene, budete mať tendenciu ich prechádzať žehličkou viackrát, a môžete ich tak spáliť a trvalo zničiť.

Žehlíte stylingové prípravky

Mnoho žien sa dopúšťa veľkej chyby, že pred "tepelnou úpravou" vlasov použije stylingový prípravok. Laky na vlasy a fixačné tužidlá sa potom vplyvom vysokej teploty pritavia na povrch žehličky a následne aj na vaše vlasy, ktoré sa tak veľmi rýchlo poškodia. Rozhodne si teda nemyslite, že stylingový prípravok urýchli žehlenie alebo udrží vlny dlhšie dokonalé ani že nahradí ochranný prípravok.

Vlasy vysušené slnkom a morom netreba vysúšať ešte viac, takže kulmu či žehličku na dovolenku neberte.
Vlasy vysušené slnkom a morom netreba vysúšať ešte viac, takže kulmu či žehličku na dovolenku neberte.
Zdroj: Profimedia.sk

Nenecháte ich vychladnúť

Jednou z najväčších chýb pri žehlení alebo kulmovaní vlasov je nenechať ich vychladnúť pred finálnym stylingom. Vaše vlasy sú tesne po žehlení oslabené, preto nie je dobré ich ešte horúce česať, tupírovať alebo lakovať. Nechajte svoju hrivu zhruba päť minút "odpočívať", bude vám vďačná!