Niekedy sa stane, že vlasy ráno vyzerajú celkom dobre, ale popoludní akoby nás niekto polial olejom. Čo s tým, keď nemáme čas alebo možnosť počas dňa si vlasy umyť?

1. Papierová vreckovka ako prvá pomoc

Svoje mastné vlasy ste si všimli niekde vo výklade alebo v zrkadle počas nakupovania? Ako prvá pomoc vám poslúžia obyčajné papierové obrúsky alebo vreckovky. Vbehnite do skúšobnej kabínky alebo niekam na toaletu, aby ste mali pokoj, rozdeľte vreckovku na jednotlivé vrstvy a každú jemne pritlačte na mastné vlasy. Vreckovka do seba prebytočnú mastnotu účinne vstrebe.

2. Púder ako záchrana

Len máloktorá žena nosí v kabelke suchý šampón, keby ho náhodou niekedy potrebovala, ale púder majú asi všetky. A práve obyčajný púder vám môže pri záchrane účesu skvele poslúžiť. Vlasy ním poprášte tesne pri korienkoch, zľahka premasírujte a pomocou hrebeňa vyčešte. Púder, rovnako ako suchý šampón, absorbuje prebytočnú mastnotu z vlasov a vy sa budete cítiť oveľa lepšie.

3. Stylingový klam

Ak máte dlhé vlasy, nie je nič jednoduchšie ako si ich rýchlo zopnúť do vysokého drdolu a nikto nič nespozná. Ak máte kratšie vlasy, na ktorých je mastnota, bohužiaľ, viac vidieť, zabehnite do drogérie a kúpte si vlasový gél alebo vosk. Vlasy nagélujte dozadu a vytvorte tzv. mokrý efekt, ktorý je v lete veľmi trendy.