Mnoho žien má doma niekde odložený pohárik tohto zázraku. Obrovským hitom v súčasnosti je tiež kokosové mlieko. Ázijskú kuchyňu si hádam bez neho ani nemožno predstaviť. Napadlo vám však použiť ho niekedy na prípravu domácej vlasovej masky?

Kokosové mlieko sa vyrába z dužiny kokosového orecha a oproti olejom sa ďaleko lepšie z vlasov vymýva. Je bohaté na vitamíny, preto sa skvele hodí pre poškodené, suché a oslabené vlasy.

Vyživuje a regeneruje vlasy. Kokosové mlieko je naozajstná vitamínová bomba. Okrem vitamínov A, C, E, B1, B3, B5 a B6 sa skladá aj z minerálov ako selén, železo, horčík, vápnik a fosfor, ktoré poškodeným vlasom dodajú potrebnú výživu. Uvidíte, že pravidelný dvadsaťminútový zábal urobí s vašimi vlasmi hotové zázraky. Molekuly kokosového mlieka preniknú hlboko do vlasového vlákna a vlasy tak budú po niekoľkých týždňoch krásne lesklé a na dotyk hebké.

Zabraňuje vypadávaniu vlasov a zaceľuje rozštiepené končeky. Vďaka vysokému obsahu organických zlúčenín je kokosové mlieko veľmi prospešné pre rast vlasov. Vyživuje pokožku hlavy, hojí poškodené folikuly a pomáha zaceliť rozštiepené končeky.

Prírodný kondicionér. Kokosové mlieko je bohaté na kyselinu laurovú, ktorá funguje ako prírodné antiseptikum. Nielen že bude vaša pokožka menej suchá a podráždená, vlasy dostanú jemnejšiu štruktúru a po umytí ich ľahko rozčešete.

Trápia vás suché a poškodené vlasy? Vyskúšajte kokosové mlieko
Zdroj: L’Oréal Paris

Posilňuje vlasy. Nedostatok proteínov v tele vedie okrem iného k oslabovaniu a lámaniu vlasov. Kokosové mlieko je bohatým zdrojom proteínov, vďaka čomu sa vaše vlasy v okamihu premenia na silné, zdravé dlhé vlasy.

Vyskúšajte jednoduché recepty pre výživu vašich vlasov!
Z kokosového mlieka si môžete ľahko vyrobiť napríklad domáci šampón. Stačí zmiešať 1 a ½ hrnčeka kokosového mlieka s ¾ hrnčeka jemného tekutého mydla a pridať lyžicu olivového oleja s vitamínom E. Suchým vlasom určite pomôže kokosovo-avokádová maska. Zmiešajte 3 polievkové lyžice kokosového mlieka s ½ avokáda a 1 lyžicou medu. Zmes naneste na navlhčené vlasy od korienkov po končeky a nechajte 30 minút pôsobiť. Vlasy by mali počas nasledujúcich mesiacov zosilnieť a získať hustotu.

Ak vám nezostane čas na prípravu domácej masky, poobzerajte sa po produkte s obsahom kokosového mlieka v obľúbenej drogérii. Vyskúšať môžete napr. Nový rad Garnier Botanic Therapy Coco Milk & Macadamia s kokosovým mliekom a makadamovými olejom, ktorý poškodeným vlasom navracia prirodzenú krásu, vyživuje ich, zjemňuje a dodáva im poddajnosť.

Trápia vás suché a poškodené vlasy? Vyskúšajte kokosové mlieko
Zdroj: L’Oréal Paris