S kozmetikou to máte tak. Ak ju neaplikujete v dostatočnom množstve, nedostaví sa želaný efekt. Ak to preháňate, môže protestovať nielen vaša pokožka či vlasy, ale aj vaša peňaženka. Starajte sa o svoju krásu rozumne!

Pleťové krémy

Hydratujú, vyživujú, omladzujú… Do starostlivosti o pleť investujeme veľa času i peňazí. Preto je vhodná otázka: V akom množstve treba naniesť krém, aby skutočne fungoval?

Koľko je akurát?
Priveľa denného či nočného krému môže viesť k upchávaniu pórov a následnej tvorbe vyrážok. Na dostatočnú hydratáciu a výživu stačí množstvo vo veľkosti čučoriedky. Ak denný krém obsahuje aj UV faktor, môžete byť pri nanášaní trochu veľkorysejšia.

Produkty na čistenie pleti

Ak túžite po bezchybnej pleti, pravidelné ranné a večerné čistenie je základ. Nič však netreba preháňať, pretože neprimerané množstvo čistiaceho produktu môže pleť nadmerne vysúšať.

Dávkovač s pumpičkou uľahčí odhadnúť optimálne množstvo.
Dávkovač s pumpičkou uľahčí odhadnúť optimálne množstvo.
Zdroj: shutterstock

Koľko je akurát?
Gélová konzistencia je po napenení skutočne výdatná, preto si vystačíte s množstvom s veľkosťou malej hroznovej bobule, aby ste z tváre dôkladne odstránili nečistoty a mejkap. Ak zvyknete používať pleťové mlieko, 1 ČL postačí na vyčistenie nenalíčenej pleti, ak ste nalíčená, pokojne to môže byť aj viac.

Sprchovacie gély a telové mlieka

Každodenný očistný rituál sa nezaobíde bez obľúbeného „sprcháča“. A potom prichádza na rad telové mlieko, aby sme sa cítili príjemne a sviežo.

Koľko je akurát?
Pri sprchovacích géloch je menej viac, pretože aj keď obsahujú výživné látky, pokožku oberajú o prirodzenú mastnotu. Úplne vám postačí dávka vo veľkosti vlašského orecha. Natieranie telovým mliekom odporúčajú aj dermatológovia a ideálne množstvo na celé telo je vo veľkosti slivky.

Šampóny a kondicionéry

O svoju korunu krásy sa chceme starať čo najlepšie. Preto vlasom rady doprajeme kvalitné šampóny a kondicionéry, ktoré sa starajú o zdravie vlasovej pokožky a nádherný lesk.

Koľko je akurát?
Tu je šetrenie vhodné! Bohatá pena totiž oberá vlasy o prirodzené tuky, ktoré ich chránia. Na umytie dlhých vlasov potrebujete 2 dávky vo veľkosti maliny. Pri krátkych si vystačíte s jednou dávkou. Kondicionér vmasírujte len do dĺžky vlasov a optimálne množstvo má veľkosť jahody.

Peny a krémy na vlasy

Menej je viac a v tomto prípade to platí dvojnásobne! Ak to s tvarujúcim krémom či tužidlom preženiete, efekt bude opačný a vlasy vám spľasnú!

S tužidlom opatrne, veľké množstvo môže vlasy zlepiť alebo zaťažiť.
S tužidlom opatrne, veľké množstvo môže vlasy zlepiť alebo zaťažiť.
Zdroj: shutterstock

Koľko je akurát?
Dávka penového tužidla vo veľkosti mandarínky úplne postačí na podporu objemu pri stredne dlhých vlasoch. Pri krémoch a géloch na vlasy použite jednu dávku vo veľkosti lieskového orieška na krátke a 2 dávky na dlhé vlasy.

Séra

Špeciálna starostlivosť slúži na hĺbkovú hydratáciu, regeneráciu a omladenie pleti. Nanáša sa po vyčistení pleti pod pleťový krém.

Koľko je akurát?
Séra obsahujú cenné látky v koncentrovanej forme, preto sa nanášajú doslova po kvapkách. Na ošetrenie tváre postačia dve kvapky, na krk a dekolt ďalšie dve.

Očné krémy

Citlivá očná partia potrebuje výživnejšiu starostlivosť hlavne večer, aby sme predišli tvorbe vrások a opuchom.

Očné krémy
Očné krémy
Zdroj: shutterstock

Koľko je akurát?
Dávka vo veľkosti píniového orieška stačí na výživu očného okolia aj partie medzi očným záhybom a obočím.