Na veľkosti nezáleží, dôležitý je pekný tvar! Inšpirujte sa:

Reese Witherspoon (38)

Pravá blondínka vyhlásila, že jej prsia po deťoch už nie sú tým, čím bývali. Ani sme si nevšimli.

Reese Witherspoon
Reese Witherspoon
Zdroj: Shutterstock

Scarlett Johansson (29)

Ako sen – správne naaranžovaný plný výstrih s ľahkým bronzovým nádychom.

Kate Hudson (35)

Kate priznala mikro korekciu. Musíme uznať, že výsledok pôsobí vkusne.

Kate Hudson
Kate Hudson
Zdroj: Shutterstock

Ide sa na scénu!

Sezóna výstrihov a topov bez ramienok je tu čo nevidieť. Samozrejme, že dekolt chceme odprezentovať v topforme – pekne vytvarovaný, s nádherne hladkou a jemne opálenou pokožkou. Máme pre vás plán, s ktorým sa vám to podarí.

Ilustračná fotografia
Ilustračná fotografia
Zdroj: Shutterstock

Séra, krémy & Co.

Vyhladia vrásky

Čo sa týka veku, dekolt vie byť zradný. Pokožka je v tejto partii veľmi tenká a obsahuje len málo tukových žliaz, ktoré by ju udržali vláčnu a hladkú. Preto sa na nej dosť skoro vytvárajú vrásky. Ak ste ich už zaregistrovali, dvakrát denne ich ošetrujte špeciálnym vyhladzujúcim prípravkom. Vmasírujte ho jemným krúživým pohybom zdola nahor až ku krku. Raz týždenne doprajte dekoltu výživnú masku.

Striedavá sprcha

Spevní tkanivá

Začnite deň striedavou sprchou! Možno to neznie veľmi lákavo, ale profitovať z nej bude celé vaše telo. Prekrvíte pokožku, posilníte tkanivá a podporíte jej elasticitu. Ako na to? Počas 1 minúty si v desaťsekundových intervaloch krúživým pohybom púšťajte na prsia prúd teplej a studenej vody. Zakončite studenou vodou. Alternatívou je masáž ľadovými kockami.

Jemný píling

Dokonale vyhladí pleť

Ideálnym doplnením bežnej starostlivosti je píling, ktorý si môžete dopriať raz týždenne. Na tento účel používajte výhradne produkty určené na tvár. Šetrne odstránia odumreté bunky a vyhladená pokožka môže ľahšie prijímať výživné zložky. Ďalšou možnosťou je použiť kozmetickú kefku na čistenie pleti.

Čarujte s bronzerom

Plnší tvar

Zišlo by sa viac objemu? Žiadny problém. Pomôžte si bronzerom, ktorý naneste veľkým štetcom v tvare ypsilonu medzi prsia. Tmavšia partia ustúpi a bledšia bude pôsobiť opticky plnšie. Púder zakamufluje aj drobné chybičky na pokožke.

Správne držanie tela

Okamžite o číslo viac!

Najrýchlejší a najlacnejší push-up efekt! Ani ten najkrajší dekolt nevynikne, ak sa budete hrbiť. Preto plecia vzad, rovný chrbát, spevniť zadok a vtiahnuť bruško. Okamžite budete vyzerať sebavedomejšie.

Cielený tréning

Pevné prsné svaly dodávajú prsiam okrúhly tvar a pružnosť. O dôvod viac začať cvičiť! Vyskúšajte si jeden z najúčinnejších cvikov na prsia: Ľahnite si na chrbát a pokrčte nohy. Do rúk si vezmite činky (fľaše s vodou) a pokrčte ich v pravom uhle. Vystrite nahor a zopár sekúnd držte pozíciu. Potom ich vráťte do východiskovej polohy. Zopakujte 15-krát v 3 sériách.

Existuje metóda, ako viditeľne omladiť dekolt?

Najmodernejšia a najúčinnejšia metóda je laserový mezolift, ktorý je šetrnejší ako hyalurónové injekcie. Laserom sa vytvoria rovnomerné kanáliky v koži, cez ktoré sa následne aplikuje zmes kyseliny hyalurónovej a vitamínov. Zákrok nie je vhodný vykonávať v lete. Orientačná cena je 290 €. U kozmetičky môžete absolvovať prístrojovú mezoterapiu. Realizuje sa prístrojom Mezoforte, ktorý vpravuje účinné látky hlboko do pokožky. Kúru treba zopakovať 5-krát a balík 5 ošetrení vás vyjde na 150 €. Môže sa vykonávať aj v lete. 

MUDr. Lucia Drahovská, ÚLK v Bratislave

MuDr. Lucia Drahovská
MuDr. Lucia Drahovská
Zdroj: RCA

Nosíte správnu podprsenku?

Minimizer

Poskytne správnu podporu veľkým prsiam. Špeciálne tvarované košíčky zmenšia prsia o 1 číslo. Široké ramienka poskytnú vynikajúci komfort a istotu.

Minimizer
Minimizer
Zdroj: archív firiem

Push-up podprsenka

Vnútri košíčkov sa nachádzajú vypchávky, ktoré malé prsia vytlačia nahor a pôsobia tak väčšie a plnšie.

Samodržiaca

Šaty s odhaleným chrbtom alebo bandeau top? Voľte samodržiacu podprsenku bez ramienok a zapínania na chrbte. Je ľahučká a pritom prsia dokonale drží a formuje.