Čakanie na to, kým budú mať naše vlasy želanú dĺžku, sa niekedy môže zdať ako nekonečný príbeh. Skôr, ako si ich znova ostriháte a vykašlete sa na to, skúste ešte zopár tipov pre urýchlenie rastu. Hlavné je nezabúdať, že každej z nás rastú vlasy inou rýchlosťou, a preto nevešajte hlavu, keď vaša priateľka má po polroku vlasy po bedrá a vy stále nič. Tieto rady však odporúčame vyskúšať všetkým ženám, ktoré túžia po bohatej, zdravej a najmä dlhej hrive. 

Chráňte ich

Nechajte vlasy schnúť prirodzeným spôsobom.
Nechajte vlasy schnúť prirodzeným spôsobom.
Zdroj: Shutterstock

Ak chcete, aby vaše vlasy rástli rýchlejšie, v prvom rade ich musíte držať čo najďalej od všetkého, čo by ich mohlo poškodiť. Hovoríme najmä o nadmernom pôsobení tepla, čiže s fénom, kulmou či žehličkou na vlasy zachádzajte skutočne opatrne a len v nevyhnutných prípadoch.

Zásobujte sa vitamínmi

Hoci neexistuje žiadna zázračná pilulka, ktorá vám predĺži vlasy na počkanie, prijímanie rôznych druhov vitamínov a živín môže ich rast výrazne podporiť. Pre zdravé a krásne vlasy odborníci odporúčanie konzumovať najmä vitamíny skupiny B, a to hlavne biotín a ďalej železo a zinok.

Zmeňte jedálniček

Doprajte vášmu telu to správne palivo.
Doprajte vášmu telu to správne palivo.
Zdroj: Shutterstock

Kvalita vlasov významne závisí od našej stravy. Nie nadarmo sa vraví, že sme to, čo jeme. Vyvážená strava plná zelenej listovej zeleniny, celozrnných výrobkov, orechov, vajec, sladkých zemiakov či avokáda poskytuje vlasom podobné pozitívne účinky ako prijímanie spomínaných vitamínových doplnkov. 

Hydratujte

Hlboká a častá hydratácia sú kľúčom v predchádzaní poškodenia vlasov. Odborníci odporúčajú aspoň raz týždenne dopriať vašej korune krásy zábal a vlasovú masku. Nevynechajte ani používanie hydratačných olejov. Masky si môžete vyrobiť samy z prírodných materiálov, ale si môžete kúpiť presne takú, ktorá vám bude vyhovovať. 

Nechajte si ich podstrihnúť

Ako často navštevujete kaderníka?
Ako často navštevujete kaderníka?
Zdroj: Shutterstock

Podstrihnutie vlasov ich rast neurýchli, avšak pravidelné zastrihávanie pomáha udržiavať ich rast. Suché končeky robia s hrivou to, že vyzerá kratšie, než v skutočnosti je, a preto ak túžite po dlhých vlasoch, návšteva kaderníctva každých pár mesiacov rozhodne nie je na škodu. 

Češte s rozumom

Nikdy nepoužívajte kefu či hrebeň na mokré vlasy. V tomto stave sú najzraniteľnejšie a mohli by sa začať lámať. Lepší spôsob je vyčesať vlasy tesne pred umytím a potom to zopakovať, keď už sú aspoň sčasti suché. 

Doprajte im hodváb

Ak sa chcete cítiť ako princezná nielen vďaka dlhým vlasom, skúste spať na hodvábnom vankúši. Hodváb neťahá a nevytrháva vlasy, a preto je ideálnou voľbou.