Ak ste v procese plánovania a mierne stresujete, že ešte nemáte vybraté to najdôležitejšie, čiže svadobné obrúčky, pomôžeme vám vybrať také, s ktorými budete spokojní obaja.

Urobte si prieskum

Ak sa púšťate do výberu svadobných obrúčok, najskôr by ste si mali spraviť prieskum medzi klenotníctvami. Stanovte si rozpočet, sumu, ktorú nechcete prekročiť a hľadajte vhodné klenotníctva, v ktorých by ste si mohli vybrať a objednať obrúčky.
Vytvorte si úzky výber klenotníctiev a porovnávajte ponuku. Prieskum medzi klenotníctvami by ste mali robiť ideálne hneď po zásnubách. Môže sa stať, že sa vám podarí nájsť vhodné klenotníctvo hneď. Môže sa stať, že vám to ale bude trvať dlhšie.

Dôležité je, aby klenotníctvo malo bohatý výber svadobných obrúčok, aby ste si mali z čoho vyberať. Bohatý výber svadobných obrúčok nájdete napríklad aj na VIPgold.sk.

Vyberte vhodný materiál

Ak už budete mať vybraté klenotníctvo, v ktorom si budete objednávať obrúčky, vyberte si materiál, kov, z ktorého budú vyrobené vaše obrúčky. Obrúčky by sa mali vždy ladiť so zásnubným prsteňom. Ak muž požiada o ruku a dá jej zásnubný prsteň zo žltého zlata, snúbenci by si mali vyberať svadobné prstene zo žltého zlata.

Väčšina mužov preferuje klasiku – jednoduché minimalistické obrúčky. Ženy zase preferujú minimalistické obrúčky so vsadenými diamantmi. Minimalizmus vládne nielen v interiérovom dizajne, v móde, ale aj vo svete šperkov.

Veľmi obľúbené dámske obrúčky sú aj obrúčky s diamantmi po celom obvode prsteňa. Tie sú však podstatne drahšie ako klasické obrúčky s jedným ústredným diamantom.

Všímajte si aj praktické hľadisko obrúčok

Pri výbere obrúčok si všímame hlavne dizajn a cenu, avšak na obrúčky by sme sa mali pozerať aj z praktického hľadiska. Obrúčky by mali byť pohodlné, mali by sa dobre nosiť pri rôznych činnostiach. Ak si vyberiete obrúčky s výraznými veľkými diamantmi, či briliantmi, môže sa stať, že vám po čase začne veľký diamant, či briliant prekážať.
Nezabúdajte, že obrúčky budete nosiť celý život, preto pri výbere zohľadňujte aj praktické hľadisko obrúčok.