Postarajte sa o vlasovú pokožku a vlasy vyčerpané slnkom, námaha sa vypláca v podobe zdravých, lesklých a rýchlo rastúcich vlasov.

Balans pre vlasovú pokožku

 Začnite od základov

Tu sa to všetko začína – na pokožke hlavy, ktorá je po lete často vyvedená z rovnováhy, trpí suchosťou a objavujú sa na nej lupiny. Výživa korienkov je narušená, vlasy sú slabšie, lámavejšie a môžu viac vypadávať. To zapríčiňujú aj zvýšené dávky slnečného žiarenia počas letných mesiacov. Hustota vlasov je daná geneticky a počet korienkov nezmeníme, no môžeme ovplyvniť ich plnosť, silu a dĺžku. Na mieste je špeciálna starostlivosť!

Začnite od základov
Zdroj: shutterstock

Zdravá pokožka hlavy – silné vlasy

Vaše korienky teraz potrebujú výživné látky ako biotín, aminokyseliny, vitamíny a minerály. Stres, hormonálne zmeny a nedostatočná výživa ovplyvňujú prísun živín ku korienkom. Doplnky výživy obnovia rezervy a v priebehu dvoch mesiacov pocítite zmenu. Masírovanie vlasovej pokožky tonikami a vodičkami zvýši prekrvenie a účinné látky ľahšie preniknú do korienkov.

Hriva v perfektnom stave

 Prospieva šetrné umývanie

Nielen voda v bazénoch, ale ani tá, čo nám tečie doma zo sprchy, nebýva ideálna. Kvalita vody vo veľkej miere ovplyvňuje zdravie vlasov. Ak je príliš tvrdá, vlasy sú matné a bez života. V tom prípade sú nápomocné vodné filtre alebo priamo sprchovacie hlavice s filtráciou, ktoré vodu zbavia vápnika, chlóru a usadenín. Ak si vlasy farbíte, vedzte, že každé jedno umývanie spôsobuje blednutie farby a namáha vlasy. Preto každý druhý raz použite len suchý šampón.

Maska a hotovo?

Také jednoduché to nebude. Vlasy potrebujú pravidelnú starostlivosť, a to nielen po lete. Po každom umývaní použite kondicionér alebo zábal, dvakrát do týždňa im doprajte bezoplachovú kúru. Pred tepelnou úpravou použite termoochranný sprej alebo mlieko, aby ste predišli lámavosti. Na zúbok sa pozrite aj svojmu hrebeňu a kefe. V žiadnom prípade by nemali ťahať vlasy, nieto ich trhať! Pri rozčesávaní postupujte od končekov smerom nahor, nie opačne.

Strihanie? Ach, nie!

Starostlivosť o citlivé končeky

Rozumieme, že ak si pestujete dlhú hrivu, na strihanie ste háklivá. Vynikajúcou prevenciou štiepenia a lámania sú špeciálne séra na končeky. No pri poškodených, rozdvojených končekoch už iné nepomôže, len nožnice. Uprednostnite základný strih, ktorý pekne drží tvar aj pri dorastaní vlasov. Vrchné vlasy by mali byť dlhšie, aby vám kaderníčka pri každej ďalšej návšteve upravila len vonkajšiu líniu strihu. Dajte si prestávku v radikálnom zosvetľovanía melírovaní. Farbu oživte len tónovacím šampónom, ktorý vlasom dodá lesk a obsahuje aj ošetrujúce zložky.

Pozor na styling!

Vlasy si kulmujte a žehlite naozaj len príležitostne, odmenia sa vám dobrou kvalitou. Starostlivo si vyberajte aj vlasové doplnky – ak na vlasy tlačia ich kovové časti, budú sa rýchlejšie lámať. Preto uprednostnite hodvábne gumičky alebo tie z mäkkého špirálovitého plastu. Pre dlhovlásky sú ideálne plastové štipce. Vlasy príliš napevno nesťahujte do chvosta či drdola, ak to robíte často takáto úprava môže spôsobiť plešivosť! Uprednostnite ležérny vysoký účes so spustenými pramienkami, je to šik!