Alice Lang trápilo akné už od jej štrnástich. Spočiatku si pravdepodobne myslela, že ide o vyrážky spojené s pubertou, no tento problém pretrvával dlhých deväť rokov a absolútne nič sa na jej pleti nemenilo. Alice sa za svoju pokožku hanbila natoľko, že sa vyhýbala akýmkoľvek aktivitám, ktoré by zmazali jej mejkap a ukázali skutočnú pleť.

Alice po čase navštívila svojho lekára aj kožnú doktorku a vyskúšala všetky možné antibiotiká a lieky od výmyslu sveta. Nič však nezaberalo alebo zabralo iba dočasne. Keď bola vo Vietname, jej akné sa začalo dosť zhoršovať, a tak skúmala iné možnosti. Na internete objavila, že niektorí vyskúšali Spironolakton a pomohlo im to. Preto zašla za doktorkou a ukázala jej, čo všetko objavila o tomto lieku.

Lekárka súhlasila, že pod jej dohľadom to môžu vyskúšať: „Na začiatku som brala 50mg na deň a vôbec to nepomáhalo. Prvé dva mesiace neprišla žiadna zmena, dokonca som mala pocit, že je moja pleť ešte horšia. No odrazu sa začala úplne meniť, a teraz, po štyroch mesiacoch, je moje akné preč,“ hovorí.

Spironolakton sa používa najmä na liečenie tlaku, no vo výnimočných prípadoch sa môže použiť aj na liečbu hormonálneho akné. Musí to však byť určite pod dohľadom vášho lekára, keďže tento liek môže ovplyvniť váš tlak.