Zvažujete TETOVANIE pier? Odborníčka na PERMANENTNÝ mejkap odhalila všetky detaily aj RIZIKÁ!!
11. 11. 2023, 7:00 (aktualizované: 2. 9. 2024, 9:07)

Zdroj: shutterstock
Vytetované obočie má dnes každá druhá žena, ale ako je to s perami? Bolí to? A ako dlho to vydrží?

Vtedy a dnes
Pery sme už videli vytetované všelijako. V minulosti si ženy dávali zvýrazniť líniu pier, aby ušetrili čas s ranným nanášaním kontúrovacej ceruzky. Hrubo vytetovaná kontúra často vôbec nekorešpondovala s farbou pier a v mnohých prípadoch „utekala“ mimo ich prirodzenej línie. Našťastie, takéto „výtvory“ sú už minulosťou.
Zdroj: shutterstock
Odborníčka na permanentný mejkap Veronika Kocianová
Permanentný mejkap pier
Tetovanie pier s plným vytieňovaním s použitím najmodernejšieho strojčeka a mikropigmentov je v súčasnosti najžiadanejšia metóda tetovania pier. Týmto spôsobom je možné pery do istej miery opticky zväčšiť, vykorigovať drobné nedostatky, ako sú nevýrazný pigment na perách, jazvičky po herpesoch, úrazoch alebo nesúmerný tvar. Pery nadobudnú plnší, výraznejší a sviežejší vzhľad. „Je dôležité, aby odborníčka na permanentný mejkap používala vysokokvalitné a osvedčené certifikované prírodné pigmenty, ktoré nemajú negatívny vplyv na zdravie človeka. Takéto mikropigmenty sú farebne stále, dlhotrvácne a neobsahujú žiadne konzervačné látky, aby sa predišlo alergii,“ vysvetľuje kozmetička Veronika Kocianová, ktorá má v tetovaní permanentného mejkapu viac ako 10-ročnú prax.
Zdroj: shutterstock
Tetovanie pier dnes už nie je bolestivá procedúra.
Musí to bolieť?
„Pery sú tvorené sliznicou, ktorá je citlivejšia na tetovanie ako ostatná pokožka,“ hovorí kozmetička. „Pri tetovaní používam viac druhov veľmi kvalitných lokálnych anestetík, preto sú všetky procedúry tetovania vrátane pier takmer úplne bezbolestné.“ Dodáva, že pri tetovaní pier je potrebné počítať s korekciou, čiže opätovným pretetovaním pier po 5 až 6 týždňoch. Na perách sa tetuje viac-menej do sliznice, preto v nich ostáva aj menej implementovaného pigmentu.
Článok pokračuje na ďalšej strane...
Tetovanie verzus výplne
„Podstatou tetovania pier je zvýrazniť prirodzenú krásu ženy a nie ju meniť,“ vysvetľuje Veronika rozdiel medzi zväčšovaním pier výplňovým materiálom a permanentným tetovaním. Ak si vyberiete skúsenú odborníčku, výsledok vám pozdvihne sebavedomie a ušetrí čas pri líčení. Pery budú pôsobiť plnšie, súmernejšie a nadobudnú krásnu farbu, ktorá sa zaručene nezmaže. Tieto výhody ocenia hlavne ženy, ktoré chcú ušetriť čas pred zrkadlom, často cestujú, športovkyne i tie, ktoré chcú aj v bežný deň pôsobiť upravene. „Samozrejme, farbu aj tvar permanentného mejkapu pier vopred predkreslím a najprv konzultujem so zákazníčkou,“ uisťuje kozmetička.
Zdroj: shutterstock
Pigmenty sú citlivé na slnečné žiarenie, preto používame balzam na pery s UV-faktorom.
Koľko vydrží?
Na rozdiel od klasického tetovania, ktoré sa vnáša do hĺbky kože 2 až 3 milimetre, sa mikropigmenty vpravujú maximálne do hĺbky 1,2 milimetra, preto permanentný mejkap nevydrží navždy. Trvácnosť permanentného mejkapu je veľmi individuálna, záleží na rôznych faktoroch, ako je imunitný systém, lymfatický systém, hormonálne vplyvy, typ pokožky. Ovplyvňujú ju aj vonkajšie faktory, ako je slnečné žiarenie, starostlivosť, pitný a stravovací režim, niektoré druhy liekov. Vo všeobecnosti môžete počítať s trvácnosťou jeden až dva roky. Pri absolvovaní korekcie do troch mesiacov, keď sa celé miesto opakovane pretetuje, sa doplní množstvo pigmentu v pokožke, ktorá ho sčasti pri hojení vylúčila. Trvácnosť tetovania sa tak rapídne predĺži až do piatich rokov!
Na čo sa pripraviť?
Po natetovaní pigmentu do pier vyzerajú pery veľmi výrazne, ale toho sa netreba báť. Nasleduje hojenie a samovoľné olúpanie chrastičiek, ktoré vzniknú po tetovaní. Po vyhojení budú pery o dva až štyri odtiene svetlejšie. Pri tetovaní pier dochádza k mechanickému dráždeniu nervových zakončení a je možné, že sa do tretieho dňa od tetovania objaví herpes. Vôbec nezáleží na tom, či ste ho niekedy mali, alebo nemali. Herpes je vírusové ochorenie a môže byť usadený vo vašich nervových bunkách aj 30 rokov, kde čaká na vhodnú chvíľu, aby sa objavil. Riziko vzniku herpesu zníži podávanie antivirotík pred tetovaním a potieranie pier antivirotickým prípravkom.
Zdroj: shutterstock
Tetovanie môže prebudiť herpes.
Takto to dopadne na výbornú!
- Hodinu pred a po tetovaní nepijeme kávu, pretože má vplyv na riedenie krvi.
- Minimálne 12 hodín nepijeme alkohol, pretože obsahuje histamín a môže podporiť alergickú reakciu.
- Po tetovaní minimálne týždeň necvičíme kvôli zvýšenej potivosti a prevencii zápalu.
- Ideálne je vykonávať fyzickú aktivitu až po úplnom vyhojení a odlúpnutí drobných chrastičiek.
- Slnečnému žiareniu sa vyhýbame minimálne 4 týždne!
- Ak si chceme predĺžiť trvácnosť tetovania, používame tyčinku s vysokým UV-faktorom.