Sedíte každých šesť týždňov u kaderníka, aby ste dofarbili korienky alebo oživili farbu svojich vlasov? V obmedzenom režime fungovania nemáte istotu, že sa k svojmu kaderníkovi dostanete načas, a vám napadne, či by ste to nezvládli aj sama. Domáce farbenie vlasov má dnes úplne inú úroveň – nové produkty na olejovej báze bez amoniaku sú bezpečné, šetrné k vlasom a umožňujú naozaj profesionálny výsledný efekt. Na čo si dať pozor a ako správne postupovať?

Manuál domáceho farbenia

Výber odtieňa je alfou a omegou domáceho farbenia. Zbytočne budú vaše vlasy po farbení krásne, lesklé a vyživené, keď ich farba bude iná, ako ste si vysnívali. S našimi radami predídete sklamaniu.

Farbíme sa doma
Farbíme sa doma
Zdroj: shutterstock

Poznáte svoju farbu?

Tmavá blond alebo svetlá hnedá? Určenie východiskovej farby vlasov je základom na dosiahnutie želaného odtieňa. Porovnajte farbu svojich vlasov s opisom a vyobrazením pramienkov na boku škatuľky a pozrite sa, aký výsledok môžete očakávať.

Čo zohľadniť pri výbere?

1. Tón pleti – ak máte teplý tón pleti, voľte teplejšie odtiene so zlatými odleskmi. Studeným typom polichotia studené odtiene s popolavými či dúhovými odleskmi.

2. Pôvodná farba vlasov -Aby výsledok pôsobil naozaj prirodzene, vyberajte si farbu, ktorá je maximálne o dva až tri stupne svetlejšia alebo tmavšia, ako je vaša prirodzená.

3. Neviete sa rozhodnúť? -Ak váhate medzi dvoma odtieňmi, prikloňte sa k svetlejšiemu variantu. Takto budete bližšie k vysnívanej farbe vlasov. Naše skúsenosti potvrdzujú, že farby chytajú tmavšie, ako je vyobrazené na škatuľke.

5 zlatých pravidiel domáceho farbenia vlasov 

1. Prirodzená ochrana
Vlasy si aspoň jeden, dva dni pred farbením neumývajte. Farbenie je chemický proces a prirodzený maz slúži ako ochrana pokožky hlavy.

2. Neočakávajte priveľa!
Produkty na domáce farbenie sú dnes veľmi kvalitné, no nie každý sen môže byť zrealizovaný v kúpeľni. Extrémne zmeny farby a balejáž vyžadujú dôkladnú analýzu vlasovej štruktúry a znalosti o chemických procesoch, ktoré prebiehajú pri farbení, preto ich nechajte na kaderníkov.

3. Pripravte sa!
Namiešali ste si farbu podľa návodu a zrazu zistíte, že neviete nájsť štetec? Farbu treba nanášať ihneď po namiešaní, preto si všetky veci pripravte vopred.

Čo budete potrebovať:
● štetec na nanášanie farby
● keramickú alebo umelohmotnú misku
● umelohmotné pinety, štipce a hrebeň
● starý uterák a staré tričko
● hodiny
● vazelínu alebo krém na  ochranu pokožky

Permanentná farba na vlasy bez amoniaku Garnier Olia
Permanentná farba na vlasy bez amoniaku Garnier Olia
Zdroj: shutterstock

4. Stačí jedno balenie?
Pri krátkych vlasoch a farbení odrastov určite. Ak máte veľmi husté vlasy, už dĺžka po plecia môže vyžadovať dve balenia farby. Inak riskujete, že veľkoryso začnete a veľmi skromne skončíte. Ak vám ide o dokonalý výsledok, určite nešetrite!

5. Farbíme odrasty
Boj s odrastmi, najmä ak sú sivé, si vyžaduje pravidelné nasadenie. Je zbytočné namáhať pri každom dofarbovaní celé vlasy. Pomôžte si malý trikom: Do dĺžok si vmasírujte kondicionér, ktorý zabráni bezprostrednému kontaktu s chémiou. Farbu naneste na korienky, nechajte pôsobiť a do dĺžok aplikujte farbu len na posledných 10 minút, čím šetrne oživíte odtieň.