Zahraničné výskumy odhaľujú, že intímne spolu trávime čoraz menej času. Spadli sme z piatich pohlavných stykov za mesiac na tri. A polovica opýtaných uviedla, že minulý mesiac nemala žiadny sex.

1. Zrýchlili sme pracovné tempo

Jeden z dôvodov je málo času. Dnes stíhame v práci za deň to, čo naši predkovia za týždeň. Ako sa zrýchlila doba, zrýchlilo sa aj tempo a tlak na ľudí. Mnohí pracujú aj po večeroch, preto nezostáva čas na sex, respektíve, ak nejaký čas máme, nevládzeme sa naň naladiť. A čo je zaujímavejšie, oveľa častejšie sa pre pracovný stres a starosti s hypotékami a financiami vyhovárajú muži ako ženy. 

2. Sex nahrádzame jedlom

Poznáte pojem „foodporn“? Na sociálnych sieťach ste sa s tým mohli stretnúť v podobe krásnych fotiek s naštylizovaným  jedlom. Ľudia skôr, ako začnú jesť, si jedlo odfotia. A trendom je, že jedlom si mnohí zaháňajú nepríjemné pocity, stres a často aj chuť na sex.

3. Do postele s mobilmi

Tretím zabijakom sexu je elektronika. Mobily, tablety, laptopy, všetko to si berieme do postele a zamestnáva to našu pozornosť natoľko, že sex ide bokom. Či už seriály, filmy, videá, četovanie, čítanie – všetko to mnohým mužom i ženám nahrádza sex. Dnes je to najobľúbenejší relax.

Vedeli ste, že...

...1-krát týždenne je najčastejšia frekvencia sexu v našich spálňach? Až 46 % opýtaných by si prialo zlepšenie svojich sexuálnych výkonov.

Anketa

Ako by ste zhodnotili svoj sexuálny život?

Zuzana (32)

– S priateľom si vieme užiť, keď chceme. Ale čo sa týka frekvencie, je to také nepravidelné. Niekedy nám to stačí aj trikrát za mesiac, inokedy zase ani dvakrát za týždeň nie je dosť. Závisí to od našej zaneprázdnenosti.

Sofia (38)

– Popri dvoch malých deťoch to nie je bohviečo. Niekedy sa nevieme zladiť a nájsť si čas. Ale snažíme sa dodržiavať aspoň jeden deň v týždni, keď sa isto venujeme len sebe.

Klára (46)

– Keďže môj manžel pracoval v zahraničí, tak sme to nemali veľmi ružové, ale vďaka pandémii, keďže musel zostať doma, sa v tejto oblasti náš život zlepšil. Žiaľ, iba v tejto oblasti. (Smiech.)