Je veľmi ťažké vybudovať si harmonický vzťah, keď máte plnú hlavu predstáv o tom, ako by ste sa mali, či nemali správať a ako by ste mali, či nemali vyzerať. Pozbierali sme najväčšie omyly o tom, čo muži pokladajú na ženách za atraktívne.

Omyl číslo 1: Majú radi oblečenie, ktoré viac odhaľuje ako zakrýva

Aby ženy pritiahli pozornosť mužov, dajú si na seba často niečo pritesné, priúzke, prikrátke, priveľmi odvážne, či skrátka inak "príliš".

Fakt: Ak vám nejde len o dojem či povrchný vzťah založený na sexe, buďte sofistikovanejšia. Stavte skôr na elegantnejšie a ženskejšie detaily, ktoré provokujú fantáziu a zredukujte vo svojom oblečení priamočiaru vyzývavú sexualitu. Ak chcete, aby sa za vami otáčali, je fajn mať ultrakrátku sukňu. Ak však chcete, aby vás milovali, buďte decentnejšie.

Muži ocenia prirodzenosť a bezprostrednosť.
Muži ocenia prirodzenosť a bezprostrednosť.
Zdroj: Shutterstock

Omyl číslo 2: Každý chce mať modelku

"Vďaka" tomuto mýtu sa milióny žien na svete trápia nezmyselnými diétami a ľahajú si pod nôž plastickým chirurgom. Zameriavame sa na dokonalosť a strácame súdnosť, keď sa snažíme kopírovať tvary, črty, účesy, životy niekoho iného. 

Fakt: Krásnym vzhľadom samozrejme nič nepokazíte a bude to to prvé, čo muža očarí. Jasné, že každému sa páčia pekné vlasy, žiarivá pleť a schopnosť pekne sa obliecť. Muži majú rady ženy, ktoré sa vedia o svoju krásu postarať, vedia na sebe vyzdvihnúť svoje prednosti, ale musia pri tom ostať samy sebou a nie bezhlavo kopírovať niekoho iného či trendy.

Omyl číslo 3: Páči sa im, keď vás ovládajú

Niektoré ženy si myslia, že keď sú s niekým vo vzťahu, musia sa mu vo všetkom prispôsobiť a ochotne spravia zo svojho partnera manažéra, ktorý im riadi všetko od peňazí až po voľný čas. Opačný extrém je, keď sa ženy snažia byť príliš nezávislé a ukázať partnerovi, že v podstate všetko zvládnu bez neho.

Fakt: Ideálna je zlatá stredná cesta. Naučiť sa dôverovať, pomáhať jeden druhému a prijať pomoc. Ak sa navzájom rešpektujete ako plnohodnotné samostatné bytosti s vlastnými názormi, máte šancu vybudovať si zdravý vzťah. Jasné, že väčšina mužov chce svoje lásky chrániť a starať sa o ne, ale preto sa ešte nemusíte vzdávať seba. Bezbranné stvorenia vyzerajú síce na začiatku príťažlivo, ale mužov rýchlo omrzia.

Muži ocenia prirodzenosť a bezprostrednosť.
Muži ocenia prirodzenosť a bezprostrednosť.
Zdroj: Shutterstock

Omyl číslo 4: Chcú absolútnu odovzdanosť

Niektoré ženy vstupom do vzťahu kompletne zabudnú na svoj vlastný život a partner sa stane stredobodom ich vesmíru. Myslia si, že absolútna oddanosť je presne to, čo muž očakáva.

Fakt: Mužom sa páčia ženy, ktoré majú vlastné záujmy a záľuby a vedia sa pre niečo nadchnúť. Nestraťte samú seba tým, že sa celkom utopíte v partnerovi a nepostavte si na ňom celý svoj svet. Zdravá dávka individuality je vždy veľmi príťažlivá.

Omyl číslo 5: Chcú sexuálnu bohyňu

Ďalší rozšírený mýtus je, že žena musí byť dokonalá milenka, ktorá pozná všetky triky a ťahy v oblasti intímnych radostí.

Fakt: Dôležitejšie ako vaše sexuálne schopnosti je to, či sa viete v sexe zladiť, či ste ochotní skúšať rovnaké veci, či je na vás vidieť, že vás intímne chvíľky s vaším milovaným tešia.

Muži ocenia prirodzenosť a bezprostrednosť.
Muži ocenia prirodzenosť a bezprostrednosť.
Zdroj: Shutterstock

Omyl číslo 6: Páči sa im hlúpe správanie

Nájdu sa ženy, ktoré si myslia, že inteligenciou muža skôr odplašia, a tak sa radšej správajú hlúpo a neschopne, prípadne predstierajú nešikovnosť, aby pritiahli pozornosť.

Fakt: Štúdia vykonaná na California State University dokazuje, že "hlúpe" ženy sú pre mužov naozaj príťažlivé, ale len z jediného dôvodu: sú sexuálne dostupnejšie. Muži, ktorým ide o vážny vzťah určite uprednostnia ženy, ktoré majú zjavne niečo v hlave.

Omyl číslo 7: Čím viac šminiek, tým lepšie

Ak radi mejkapom zakrývate všetky svoje nedokonalosti a strávite aj hodinu v kúpeľni predtým, než vyjdete na ulicu, neplytvajte energiou.

Fakt: Istá štúdia preukázala, že keď účastníkom rozdali obrázky dievčat s rôznymi mejkapmi, vždy sa im zdali atraktívnejšie tie, ktoré mali na sebe len minimum šminiek.

Muži ocenia prirodzenosť a bezprostrednosť.
Muži ocenia prirodzenosť a bezprostrednosť.
Zdroj: Shutterstock