Tieto veci dokážu mužov prilákať účinnejšie než akákoľvek minisukňa či hlboký dekolt.

Ak chcete zaujať muža, môžete sa zamerať iba na vizuálnu stránku, často stačí veľký výstrih alebo krátka sukňa. Ak máte čo ukazovať, je jasné, že sa chytí skoro každý z nich. Avšak muži na nás oceňujú ešte ďalšie veci, ktoré ich dokážu vzrušiť možno viac než vnadný dekolt.

1. Zraniteľnosť

Toto je pre niektoré z nás dosť ťažko prijateľné a ťažko stráviteľné sústo. Je ale fakt, že mužov na ženách priťahuje srdečnosť, roztomilosť a zraniteľnosť. Pripadajú si potom vedľa takých žien ako silní alfa samci. Ak ste ale žena, ktorá sa sústreďuje na kariéru a medzi konkurenciou musí mať ostré lakte, vyžaruje z vás sila a nezávislosť, potom z vás muži môžu mať strach.

Čo mužov priťahuje?
Zdroj: Shutterstock

2. Pomoc druhým

Štúdia z British Journal of Psychology dokazuje, že ľudia, ktorí pomáhajú druhým, sú oveľa príťažlivejší pre opačné pohlavie a majú viac sexu. Nabudúce až budete plánovať rande, možno skúste nejakú činnosť, ktorou budete konať dobré skutky, alebo mu aspoň ukážte fotografie, ktoré dokazujú, že pomáhate druhým.

3. Spontánnosť

Mužom sa páči istá hravosť a spontánnosť, ktorú prejavujeme. Napríklad keď idete na romantickú prechádzku a zrazu ho zatiahnete do krovia alebo do telefónnej búdky a začnete sa s ním vášnivo bozkávať.

Čo mužov priťahuje?
Zdroj: Shutterstock

4. Spoločné chvíľky

Týmto ho možno neoslníte v začiatkoch vzťahu, ale je dokázané, že muži, ktorí sú už nejakú dobu vo vzťahu alebo v manželstve, milujú spoločné chvíľky. Ležať v posteli a čítať si spoločne knihy, spoločné večere, film v televízii. Vytvára to vytúženú intimitu.

5. Trochu napätia neuškodí

Muži sú vizuálne zamerané bytosti, a preto nečudo, že ich vzrušuje vaša nahota. Nedávajte mu ju ale len tak, trošku ho pošteklite. Ukážte mu kúsok a zase ho zakryte. Zahrajte sa trochu na schovávačku.

Čo mužov priťahuje?
Zdroj: Shutterstock

6. Vôňa tekvicového koláča

V Chicagu existuje inštitút, ktorý zisťuje, ako pôsobia chute a vône na rôzne ľudské zmysly. Tak sa okrem iného zistilo, že vôňa tekvicového koláča zmiešaná s levanduľou zvyšuje prekrvenie penisu viac než ďalších dvadsaťosem skúmaných vôní. Možno to vyvoláva v mužoch pocit uvoľnenia a bezpečia.

7. Červená farba

Možno by ste mali zvážiť obmenu šatníka. Ak totiž chcete upútať mužovu pozornosť a byť pre neho sexi, v červenej vám to pôjde lepšie. Ďalšie štúdie totiž skúmali mužov, ktorým dávali obrázky žien v rôznych farbách oblečenia. Jasný prím mali tie v červenej farbe. Možno to nie je úplne náhoda. Ženy a samičky primátov totiž červenejú v tvári v období pred ovuláciou, aby nalákali opačné pohlavie.

Čo mužov priťahuje?
Zdroj: Shutterstock