Fungujúci vzťah nie je otázkou náhody, treba na ňom veľa a tvrdo pracovať. Naozaj šťastné páry dodržiavajú týchto osem dôležitých pravidiel. Prezradíme vám, čomu sa vyhnúť, ak túžite po šťastnom a stabilnom vzťahu. Toto šťastné dvojice nikdy nerobia:

1.

Neporovnávajú sa s inými pármi, sústreďujú sa len na seba a svoj život.

Toto šťastné páry nerobia.
Zdroj: Shutterstock

2.

Priateľom ani členom rodine sa na seba nesťažujú a jeden druhého neohovárajú. Svoje problémy vždy riešia v súkromí, medzi štyrmi očami.

3.

Neberú sa príliš vážne, veľa sa spolu smejú a zabávajú.

Toto šťastné páry nerobia.
Zdroj: Shutterstock

4.

Neustále sa nekritizujú, snažia sa sústrediť na pozitívne stránky toho druhého.

5.

Téma peňazí pre nich nie je zakázaná. Nech je to akokoľvek nepríjemné, o všetkom sa vedia úprimne porozprávať.

6.

Nezverejňujú dennodenne na sociálnych sieťach svoje zaľúbené fotky, fotky s pusou, fotky bez pusy, ale v objatí, fotky pri pamiatkach, fotky v kúpeľni alebo v kuchyni s večerou, ktorú uvarili... Svoje súkromie si radšej nechajú pre seba a s priateľmi sa oň podelia len výnimočne.

Toto šťastné páry nerobia.
Zdroj: Shutterstock

7.

Neprovokujú sa navzájom, vyhýbajú sa vetám typu "mal by si viac športovať", "mala by si menej jesť" a podobne. Podporujú sa a sú jeden druhému oporou. Vo všetkom.

8.

Nedržia sa zaužívaných úloh muža a ženy - netrápi ich, keď je muž vo vzťahu lepší kuchár a žena lepšia milenka. Namiesto kritiky aktívne podporujú partnera v dosahovaní jeho cieľov.

Toto šťastné páry nerobia.
Zdroj: Shutterstock