Ale nemusí to tak byť! Veď obdobie Vianoc je plné svetielok a zvláštneho, mihotavého čara. Niekedy ani netreba veľa, stačí len dobrý nápad, ktorý ani nemusí veľa stáť, a hlavne čas, ktorý ste ochotná venovať svojej polovičke. A práve to je ten najvzácnejší darček. Inšpirujte sa, čo všetko môžete spolu podniknúť, aby bolo toto obdobie pre vás naozaj zázračným časom zblíženia.

Vianočná filmová noc

Jediné, čo potrebujete, je teplá deka, pohodlné oblečenie alebo pyžamo, zásoba punču alebo vianočného likéru a niečo na chrumkanie. Vyberte si film s vianočnou tematikou, ktorý obaja milujete, alebo skúste známe vianočné klasiky, ktoré ste ešte nevideli. My určite odporúčame Lásku nebeskú, Prázdniny, Vianočnú koledu, Pelíšky, S tebou mě baví svět či Život je krásny. Milé môže byť aj to, keď si pozriete dva filmy za sebou – ten, ktorý ste ako dieťa na Vianoce milovali vy, a ten, ktorý miloval váš partner. Na druhý deň môžete pokračovať a urobiť si hoci aj filmový deň v pyžame.

Z(a)baľte sa!

Niekto balenie darčekov miluje, pre niekoho je to otravná činnosť, keď treba donekonečna hľadať koniec lepiacej pásky, bojovať s papierom a prikladať prst k mašliam. Keď sa na to vrhnete spoločne, môže z toho byť celkom dobrá zábava. Pripravte si varené víno, obľúbené vianočné pesničky, a keď deti zaspia, pustite sa do toho. Môže z toho vzniknúť milá tradícia. Pohrajte sa s menovkami a buďte originálni!

Spoločná sánkovačka
Sánkovanie nie je len pre deti. Ak máte to šťastie, že vo vašom okolí je už sneh, vyberte sa na spoločnú snehovú jazdu plnú nadšenia a výskania. Pokojne aj pri mesačnom svite. Uvidíte, koľko sa spolu nasmejete. A svieži mrazivý vzduch robí tiež zázraky.

Smiech a spoločné aktivity ozdravujú vzťah.
Zdroj: shutterstock

Lov na vianočný stromček

V niektorých krajinách je veľmi populárne vybrať sa na farmu, kde si môžete vybrať a odpíliť vianočný stromček. U nás takáto možnosť nie je, ale môžete si spraviť aspoň rande, ktorého cieľom bude „uloviť“ perfektný stromček. Oblečte si veselé vianočné svetre, vyzbrojte sa dobrou náladou, cestou sa zastavte na punč a potom nájdite svoj dokonalý strom. Rande v sviatočnej nálade môže pokračovať jeho zdobením alebo vytváraním vlastných originálnych ozdôb. Ostatné už necháme na vašu fantáziu…

Na korčule!

Zistite, kde vo vašom okolí fungujú zimné klziská. Ak nemáte korčule, dajú sa požičať. A čo, že ste na nich nestáli roky. Ten druhý sa môže zmeniť na sexi lektora či lektorku. Užijete si spolu kopu zábavy! Čo môže byť romantickejšie, ako kĺzať sa ruka v ruke na zamrznutom jazere či mestskom klzisku zababušení v teplých čiapkach a šáloch? Odmenou môže byť dobrá kávička alebo horúca čokoláda.

Spoločné pečenie

Vianoce bez koláčov? Nepredstaviteľné! Aj keď nie ste cukrárski majstri, jednoduché sušienky určite zvládnete upiecť. Zapriahnite svojho mužíčka a vyšantite sa pri zdobení. Aj nemravné obrázky sú povolené! Tie si potom nechajte alebo ich radšej hneď zjedzte. A tie „slušnejšie“ si odložte do zásoby, prípadne rozdajte rodine, kamarátom, susedom.

Párty v gýčových svetroch
Netušíme, ako tento rok dopadnú vianočné stretnutia, ale ak plánujete vianočný večierok v úzkom kruhu, môžete si ho spraviť tematický – v šialených alebo škaredých vianočných svetroch. Veď viete – sobíky, Santa, snehuliaci, brmbolce… Pripravte doma nejaké pohostenie, punč a pozvite pár kamarátov. Môže z toho byť veselý večer. Vyskúšajte si namiešať koktaily s tajnými zimnými prísadami.

Párty vo svetroch
Zdroj: shutterstock

Urobte dobrú vec

Ak ste obaja milovníci zvierat, spoločne navštívte blízky útulok. Nechoďte s prázdnymi rukami a prineste zvieratkám staré deky, konzervy či granuly. Vezmite nejakého psíka na prechádzku. Možno sa vám to zapáči, neodoláte a vezmete si ho rovno pod stromček.

Malé nočné dobrodružstvo

Ak ste práve na mieste, ktoré má šťastie na snehovú nádielku, vyskúšajte nočnú prechádzku s čelovkami na snežniciach. Nočná zimná krajina má nenapodobiteľné čaro. Mrazivé noci odhaľujú nebo plné hviezd. Ak sneh v okolí nemáte, vyberte sa aspoň na nočnú romantickú vychádzku po vysvietenom meste. Aj keď trhy tento rok vo väčšine miest nebudú, vianočná výzdoba áno. Môžete sa inšpirovať a prípadne ešte doladiť aj tú svoju.

Tvorivé dielničky

Či už deti máte, alebo nie, skúste si niečo spoločne vytvoriť. Nemusíte byť extra zruční, niektoré nápady sú naozaj nenáročné na realizáciu. Inšpirujte sa napríklad na Pintereste a pustite sa do tvorenia. K tomu nesmie chýbať vianočná hudba, varené vínko a pôjde vám to jedna radosť. Môžete skúsiť vytvoriť milé osobné darčeky či napríklad chalúpku z medovníkov (recept nájdete na strane 30), alebo ozdoby na stromček. Možno v sebe objavíte skrytý talent. A spoločné tvorenie posilní aj puto medzi vami.

Poslúchali ste či neposlúchali?

Toto môže byť milá zábava. Napíšte partnerovi zoznam vecí, za ktoré by ste ho tento rok pochválili a kedy vás „poslúchal“. Samozrejme, pripíšte aj veci, za ktoré ste sa naňho nahnevali a kedy vás vytočil. Pripíšte aj odmeny a tresty, ktoré navrhujete. Taký istý zoznam pripraví aj váš partner. Nech je zábava. Určite nie je čas vyčítať si vážne veci. Berte to s humorom a nadhľadom.

S kávičkou na prechádzku
Vezmite si kávičku z obľúbenej kaviarne so sebou a vyberte sa na zimnú prechádzku. Možno objavíte zaujímavé zákutia, ktoré majú v zime celkom iné čaro. Vyberte sa do parku, prejdite okolo zamrznutého jazierka, nakŕmte kačky – ale pozor, nie chlebom. Vhodné sú kukuričné zrnká, pšenica, jačmeň alebo ovsené vločky. Môžete sa zahrať aj na čerstvých zaľúbencov – prechádzka ruka v ruke, objatia a bozky pod imelom sú nevyhnutnosťou.

Voňavá káva, vzájomná blízkosť... Romantika vôbec nemusí stáť veľa.
Zdroj: shutterstock

Spoločný wellness

Nechajte vianočný stres celkom rozplynúť. Ak to bude v čase Vianoc možné, choďte si spoločne zaplávať a doprajte si masáž či saunu. Ak wellnessové centrá nebudú fungovať, môžete si vlastnú alternatívu vytvoriť doma. Teplá sprcha, voňavý bylinkový kúpeľ a masáž, ktorú spravíte jeden druhému… 

Raňajky do postele
Cez víkend si doprajte posteľné leňošenie. Môžete partnera prekvapiť raňajkami do postele alebo navrhnite, že by vás potešilo, keby ich pripravil on. Nemusí to byť nič komplikované – stačí voňavá káva, praženica a croissant s džemom. A hlavne sa neponáhľajte umývať riad!

Užite si spoločné chvíle a hlavne sa nikam neponáhľajte.
Zdroj: shutterstock