Neodolateľný úsmev

Očarte ho milým úsmevom, v ktorom vyniknú aj vaše rozžiarené oči. Jemný úsmev je v tomto prípade lepší ako vyrehotaná tvár, ten mužovi signalizuje, že oňho máte záujem.

Pobláznite ho pohľadom

Ak zachytíte mužov pohľad, udržte očný kontakt o pol sekundu dlhšie ako zvyčajne, sklopte pohľad a opäť sa naňho pozrite. Takto mu jemne naznačíte, že ste si ho všimli a páči sa vám, čo vidíte.

Očný kontakt je síce znakom zdvorilosti, občas však nezaškodí pozrieť sa aj niekde inde. Dlhý intenzívny pohľad pôsobí príliš vyzývavo a dokáže muža odstrašiť. Naopak, ak sa naňho počas rozhovoru takmer nepozriete, bude mať pocit, že ním pohŕdate a nepáči sa vám jeho spoločnosť.

Pohrajte sa s vlasmi

Ak má človek pocit, že ho sledujú, chce pôsobiť dokonale upravene, preto sa častejšie dotýka svojho oblečenia a vlasov. Nie je to len znak nervozity, trémy či neistoty. Druhému pohlaviu tak prezrádzate, že ste si ho všimli a snažíte sa zapáčiť.

Červenanie

Ak sa dostaneme do centra pozornosti a sme plní vzrušenia, nervozity alebo pocitu hanby, začneme sa červenať. Muži však rozkošné červené líčka doslova zbožňujú. Nevinné ženské červenanie na prvom rande im povie aj to, čo sa nahlas bojíme vysloviť. Chvalabohu, veď si tým aspoň ušetríme námahu a trápne zakoktanie!

Prekrížené ruky

Takýto postoj vytvára pred telom určité hranice, ktoré by partner nemal prekročiť, môže však znamenať aj priame odmietnutie. Ak sa dotýkate rebier, vyjadrujete neistotu, nudíte sa. Pohladením ramien dávate mužovi najavo, že sa s ním nechcete rozprávať. Prekrížené nohy vyjadrujú hanblivosť a snahu chrániť sa.

Otáčate sa?

Ak stojíte oproti sebe, ale vy sa neustále otáčate a sledujete dianie okolo seba, partnerovi je jasné, že o rozhovor nemáte záujem a najradšej by ste sa niekam vyparili. Ak však sedíte pri stole a partner vás nadchol svojím šarmom, vychýľte stoličku do 45 stupňového uhla, aby ste nesedeli priamo oproti nemu, dodá mu to odvahu.

Rovnaké pohyby

Ak podvedome napodobníte partnerovu reč tela, znamená to, že ste sa dostali na spoločnú vlnu. Podobné pohyby môžu byť takmer nenápadné, napríklad keď držíte svoj pohár v rovnakej výške ako on.

Dotýkajte sa ho

Dotyky odstraňujú osobné bariéry, ktoré vás od seba oddeľujú. Vyjadrujú hlbšie sympatie a vašu túžbu po bližšom kontakte s partnerom. Dotyk počas flirtovania patrí k prvému sexuálnemu gestu. Znamená, že mužove city opätujete.