Ako sa riešia manželské hádky v Bielom dome? Jill Biden stavila na nový spôsob udobrovania, TOTO vás bude baviť!
26. 10. 2022, 19:12

Zdroj: Istock / Northfoto
Nový trend v komunikácii, takzvaný FEXTING znamená riešenie konfliktov prostredníctvom správ. Nepochybne má svoje výhody, ale aj nevýhody - vo všeobecnosti však ide o tenký ľad.

Zdroj: Getty/gorodenkoff

Zdroj: Istock / Northfoto

Zdroj: Northfoto
Galéria k článku
"Fight over texting“ môže mať nedozerné následky na váš vzťah, no dajú sa z neho vyťažiť i pozitíva. Podľa telegraphindia.com ho využíva aj prvá dáma USA, Jill Biden, a to vo chvíľach, keď s manželom nemajú súkromie.
Iste, nie je príjemné vyťahovať intímnosti pred ochrankou, obaja teda riešia prípadné konflikty cez osobné textové správy.
Zdroj: Northfoto
Ilustračný obrázok
Ako to funguje: fexting aplikujte napríklad vo chvíľach, keď sa nechcete škriepiť pred deťmi. V prípade, že si neviete nájsť cestu k tínedžerovi, skúste mu jednoducho „iba“ napísať.
Ak riešite akýkoľvek problém, táto metóda vám poskytne čas a možnosti riešiť veci s chladnou hlavou. V skratke to znamená: máte možnosť po sebe čítať a zhodnotiť, či text, ktorý ste napísali, nie je zbytočne urážlivý alebo vulgárny. Pokračovanie na ďalšej strane.
Navyše, na správy nemusíte odpovedať okamžite, ako počas klasických hádok. Premýšľajte o tom, čo a ako vyjadriť a nechajte svoju hlavu trošku vychladnúť – budete odpovedať opatrnejšie a premyslenejšie a nenecháte drobné konflikty vyústiť vo vzťahovej katastrofy.
Netreba zabúdať, že polovica kvalitnej komunikácie závisí predovšetkým od gestikulácie, mimiky a postoja, ktorý zaujmeme. Jasné, je ľahšie niečo napísať, ako sa tomu druhému pozrieť priamo do očí a vysloviť, čo si myslíme, však?
Samozrejme, riešiť konflikt cez telefón sa javí jednoduché, pretože hádka, ghosting či blokovanie nás stojí len pár sekúnd, no takýmto spôsobom strácame schopnosť riešiť reálne konflikty z očí do očí.
Zdroj: Pexels/cottonbro
Ilustračný obrázok
Slovu fexting bol pôvodne prikladaný úplne iný význam. Pôvodne šlo o slovo, ktoré označovalo náhodné písané slová do telefónu osobou, ktorá v spoločnosti nechcela pôsobiť osamelo. Napríklad na spoločenských udalostiach, ktorých sa zúčastnilo mnoho neznámych.
Autor: Petra Wachman