Toto ÁNO

Obrňte sa trpezlivosťou

Po tom, čo ste vyložili karty na stôl a povedali partnerovi, čo vás trápi, nečakajte okamžitú nápravu. Zvyk je železná košeľa a niektoré návyky sa odbúravajú ťažko. No len čo si všimnete drobnú nápravu, snahu či malé krôčiky späť k vám, určite ho oceňte. Zmena chce čas. Tešte sa z každej malej pozitívnej zmeny, ktorá sa udiala.

Nezabúdajte ho oceniť

Chlapi si možno nepotrpia na dlhé dialógy, ale určite si potrpia na ocenenie a pochvalu. Dajte mu vedieť, za čo všetko si ho vážite
a čo pre vás znamená vaše manželstvo. Ak bude cítiť ocenenie a uznanie, určite sa bude snažiť vám to vrátiť.

Nájdite si niečo, čo vás bude spájať

V pravidelných intervaloch si vyhraďte čas, ktorý budete tráviť spolu vo dvojici. Môže to byť rande, spoločná pohybová aktivita alebo nejaká záľuba. Čokoľvek, čo vás oboch bude baviť a vytvorí vám spoločné zážitky. Dôležité je prekonať rutinu a obnoviť vzájomné priateľstvo a spojenectvo.

Nájdite si spoločné záľuby.
Nájdite si spoločné záľuby.
Zdroj: Shutterstock

Toto NIE

Večné výčitky

Nerýpte doňho. Možno sa už stal alergickým na vaše: „Zase si ma nevšímaš, zase si neurobil toto a tamto, som pre teba vzduch!“ Vy by ste mali chuť robiť niečo, čo vám niekto každý deň „búcha“ o hlavu? A just nie! Možno aj on sa správa ako urazené dieťa, na ktoré stále niekto kričí. Zabudnite na výčitky a začnite komunikovať otvorenejšie a férovejšie bez skrytej zášti a zloby. Skúste to takto rafinovane: „Láska, potešilo by ma, keby si dnes umyl riad. Minule si to spravil super a ja som si trochu oddýchla. A vieš, že keď som oddýchnutá, mám na teba väčšiu chuť!“ Ktorý chlap by odolal?

Vyťahovanie minulosti

Minulosť je minulosť preto, lebo sa už minula. Takže nech vám urobil či neurobil čokoľvek, už to nechajte tak a nevyťahujte to. Veď ste sa s ním napriek všetkému rozhodli ostať. Tak radšej stavajte na tom, prečo ste s ním. Najlepšia vec, ktorú môžete urobiť, je posunúť sa dopredu.

Zosmiešňovanie

Začal sa viac snažiť, ale vy ho hneď zosmiešnite vetou typu: „Toto je všetko, na čo sa zmôžeš?“ Určite to nerobte, lebo sa prestane snažiť už navždy. Radšej oceňte každú pozitívnu zmenu a aj ten najmenší krôčik.