Michal Kopecký

je vzťahový mentor, autor bestsellerov pre mužov a ženy o randení a vzťahoch. Jeho poslanie je pomôcť mužom a ženám nájsť, získať si a udržať svojho vysnívaného partnera. Ukazuje ľuďom cestu za šťastným a plnohodnotným vzťahom plným lásky, aby neboli viac sami.

Pomohol desaťtisíckam chlapov, aby mali väčšie úspechy u  žien, a tisíckam žien, aby boli neodolateľnými pre svojho vysnívaného chlapa. Pravidelne vystupuje na seminároch, konferenciách a v médiách.

Michal Kopecký
Michal pôsobí ako vzťahový mentor, jeho knihy sa stali bestsellermi.
Michal Kopecký Michal pôsobí ako vzťahový mentor, jeho knihy sa stali bestsellermi.
Zdroj: archív M. K.

O vzťahoch mužov a žien sa veľa hovorí, veľa sa píše, čo je však podľa vás hlavným problémom dnešných partnerských vzťahov?

Ak by som mal vybrať jeden hlavný problém, bolo by to práve dávanie sa dokopy s nevhodným človekom. Ženy venujú toľko času dizajnovaniu a príprave dokonalej svadby – výberu šiat pre seba či družičky, farbe servítok a prestieraniu stola, výberu miesta, vhodného dátumu, kvetov a milión ďalším veciam, pritom na to najdôležitejšie zabúdajú. A to na správny výber ženícha. Ak by v prvom rade venovali čas tomu, akého chlapa vlastne chcú a akého nechcú, ušetrili by si množstvo problémov neskôr.

Mnohé ženy majú problém nájsť a udržať si partnera. Čím to je?

Je to preto, že jednoducho nevedia AKO. Nikto ich to nenaučil. V rodine väčšinou videli, ako to nemá fungovať, ani v škole ich to učitelia neučili a od kamarátok dostávajú tiež rôzne pofidérne rady. Nenarodili sa s tým. Ako sa nenarodili s tým, že vedia variť, hrať tenis či narátať do sto. Ako pri čomkoľvek inom, čo sa chcú naučiť a v čom sa chcú zlepšiť, aj v tomto sa potrebujú vzdelávať od tých, ktorí vedia, ako na to. Od tých, ktorí majú výsledky, ktoré chcú ony.

Je v poriadku byť chvíľu sama a neskákať zo vzťahu do vzťahu.
 

Existuje nejaký univerzálny návod, ako si získať chlapa a ako mať naplnený vzťah?

Existuje. (Úsmev.) Vyber si, akého chlapa chceš, a buď pre neho tou najlepšou možnou (neodolateľnou) ženou počas zoznámenia, počas randenia aj vzťahu, aby inú nepotreboval. 

Niektoré ženy aj majú vzťah, no problémom je v ňom zotrvať. Máte nejaké tipy, prípadne rady, ako si ho udržať?

V jednoduchosti je sila. V prvom rade je dôležité byť s partnerom, s ktorým je žena „kompatibilná“. Čiže v niečom sú si podobní a v niečom sa dopĺňajú. Treba s ním vedieť správne komunikovať, robiť veci spoločne, mať čas vo vzťahu aj jeden na druhého, aj na seba, vedieť riešiť problémy a neutekať od nich a taktiež každý deň robiť niečo, čím si žena udrží iskru, vášeň a záujem chlapa (pretože konkurencia nespí). 

Ženy sa často sťažujú, že vo svojom živote priťahujú len zúfalcov alebo chorobných klamárov, prečo je to tak?

Budem úprimný a priamy. Platí, že čo vyžaruješ, to priťahuješ. Nie je možné, aby sebavedomá a hodnotná žena, ktorá sa má rada, má vlastný naplnený život a je šťastná aj nezadaná, má jasné hranice, zásady a vysoké štandardy a je pre chlapov výzvou, priťahovala zúfalcov, psychopatov, klamárov a všetkých možných nevhodných chlapov. Treba začať od seba. Prirovnal by som to k rádiu. Ak chceš chytiť inú stanicu, potrebuješ najprv preladiť frekvenciu.

Stretávate sa s tým, že ženy sa boja samoty, a tak ostávajú v neperspektívnych partnerstvách, len aby neboli samy?

Je to najčastejší dôvod, prečo ženy tolerujú neperspektívny vzťah s chlapom. Boja sa, že zostanú samy, že si nikoho nenájdu, že budú musieť spoznávať nových chlapov odznova a možno to bude ešte horšie... Je to celková neistota, ktorá ženu čaká. No väčšinou sa tieto proroctvá nenaplnia. Je v poriadku byť chvíľu sama a neskákať zo vzťahu do vzťahu. Posunúť sa dopredu a robiť veci, ktoré vás napĺňajú a robia šťastnou. Jasne si definovať, čo vlastne chcete, a nepripustiť nič menej. Pretože to sú veci, ktoré sú na žene príťažlivé a priťahujú úplne iný typ chlapov. 

Máte nejaké tipy na zlepšenie partnerského vzťahu?

Mám jeden konkrétny. Páry by mali podľa mňa znovu začať randiť. Väčšinou zo vzťahu vyprchá iskra a vášeň zhruba po troch mesiacoch. Nie je to náhoda. Páry postupne prestali robiť veci, vďaka ktorým sa dali dokopy a pre ktoré im to klapalo a iskrilo. Večera, sexi bielizeň a nahodenie sa, kino, víno, dotyky, komplimenty, sex... nahradia nudné seriály, tepláky pred telkou, žiaden čas na seba či spoločné aktivity, hádky, výčitky a podobne. Odporúčam, aby sa páry vrátili k tomu, čo robili na začiatku (aspoň raz za týždeň), keď chcú, aby medzi nimi bola iskra a vášeň ako kedysi. 

Večera, sexi bielizeň, kino, doprajte si rande aj po rokoch.
Večera, sexi bielizeň, kino, doprajte si rande aj po rokoch.
Zdroj: shutterstock

Určite si mnohé ženy kladú otázku, ako by chlap mohol vedieť, ako sa stať ženou snov? Z čoho vychádzate?

V prvom rade vychádzam zo svojich vlastných skúseností, keď som ešte aktívne randil so ženami. Stretol som sa s vyše 150 ženami a viem im povedať, ktoré ma zaujímali a prečo či aké chyby pri mne ženy robili, že som stratil o ne záujem alebo som ich vnímal iba ako ženy na jednu noc a nie ako partnerky do života. Posledných osem rokov som pomáhal chlapom, aby mali väčšie úspechy so ženami a získali svoju vysnívanú partnerku. Počul som stovky príbehov, vďaka ktorým som mal možnosť hlbšie nahliadnuť do mysle mužov, aké ženy chcú na sex či do vzťahu, aké nechcú vôbec a ako o ženách rozmýšľajú. No a na záver, som chlap, a teda viem ženám povedať priamo, úprimne a bez servítky, ako sa veci majú – a to si na mne cenia ženy najviac. Odhaľujem im svet, ktorý bol doteraz pre ne zahalený.

Páry by sa mali vrátiť k tomu, čo robili na začiatku, keď chcú, aby medzi nimi bola iskra a vášeň.
 

Je možné byť ženou snov pre partnera, o ktorom tiež snívame?

V mojej knihe Žena snov odhaľujem rovno deväť tajomstiev, ako byť neodolateľnou pre svojho vysnívaného chlapa. Stačí sa ich držať a s chlapmi sa začnú diať zázraky. Je to overené už tisíckami žien – a tie sa nemôžu všetky mýliť.

Tu sú tipy, ako byť neodolateľnou

Tipy, ako byť neodolateľnou.
Tipy, ako byť neodolateľnou.
Zdroj: shutterstock

Usmievajte sa

Muži majú radi milé a usmiate ženy. Tým, že sa na neho budete kyslo tváriť, mračiť či hrať nedostupnú, nič nedosiahnete. Ak mu však venujete prívetivý úsmev, spraví to s ním divy.

Aktívne ho počúvajte

Dajte mu najavo, že ho počúvate. Muži chcú byť pochopení, rovnako ako ženy. Počúvajte a dávajte mu to najavo rečou tela, záujmom, miernym prikývnutím.

Vždy trocha záhadná

Neodkryte mu hneď všetky svoje „tromfy“. Nechajte si podstatné veci pre seba, zážitky, túžby, spomienky, sny. Ak mu ich odhalíte hneď, bude presýtený informáciami a nebude sa možno už chcieť s vami stretnúť. Ale ak mu ich budete dávkovať postupne, bude to dôkaz toho, že sa mu časom otvárate a dôverujete mu.

Zostaňte sama sebou

Muži majú radi prirodzenosť. Buďte sama sebou, robte veci ako obyčajne, neodopierajte si dezert, povedzte mu, že chcete ísť na komédiu, nie na triler a dajte si tenisky miesto opätkov, ak je vám to prirodzené. Hraním sa na niekoho iného nič nedosiahnete.

Verte si

Ak chcete byť neodolateľná, musíte si veriť. Keď budete vy sama so sebou spokojná, budete sa páčiť i partnerovi. Muži majú radi sebavedomé, zaujímavé ženy, ktoré vedia, čo od života chcú.