Zdenka sa pýta: Vyvádzal s kamarátkou! Čo sa s tým dá robiť?

S priateľom sme sa rozchádzali, keď sme obaja išli na školu. Každý bol v inom meste. Dali sme si voľnosť s tým, že ak si niekto niekoho nájde, tak je to každého osobná záležitosť a že si nebudeme prisahať vernosť. Po niekoľkých rokoch, keď sme sa obaja už vrátili domov, sme to dali opäť dohromady. Nemala som nikoho, len povrchne známosti, o ktorých som mu ani nehovorila, a on mlčal tiež o tom, či niekoho mal. Táto téma bola doma tabu. Nedávno som sa však dozvedela od mne blízkej a dôveryhodnej osoby, že poriadne vyvádzal a konkrétne aj s ňou. Odvtedy mi to stále lezie do hlavy. Ešte som mu o tom nepovedala, ale poriadne ma to trápi. Čo sa s tým dá robiť?

Veštkyňa odpovedá: Zbytočne sa hrabete v minulosti

Dohodli ste sa kedysi, že necháte minulosť minulosťou a tak to malo zostať. Úplne zbytočne sa v nej hrabete. Ak ste si voľakedy povedali, že si dávate voľnosť, tak ste už vtedy mali myslieť na to, že sa všetko môže vyvinúť úplne inak. Nie je podstatné, že ste si vtedy nepredpokladali, že budete mať neskôr opäť vážny vzťah. Navyše, ak sa vám zveruje niekto, kto musí predpokladať, že vás to raní, nemusí mať práve najčistejšie úmysly. Riešenie je jednoduché - urobte hrubú čiaru za tým, čo bolo a hodnoťte svojho partnera podľa toho, čo robí teraz. Nič z toho, čo sa stalo, nejde vrátiť, ale to, čo s vami bude, je teraz vo vašich rukách.

Aj vás trápi nejaký problém? Napíšte nám

Ak máte nejaký problém v práci, súkromí, vo vzťahoch, či zdravotný, napíšte nám a naše veštkyne vám poradia, čo s tým. Svoj problém krátko popíšte a pošlite na email [email protected] a pripíšte heslo: Astroporadňa!