Iba 7 percent mužských nevier vyplýva z telesnej túžby, tých zvyšných 93 percent má svoje odôvodnenie. Tu sú 4 najčastejšie dôvody, prečo si muži začínajú s inými ženami, a zabúdajú na tie, čo na nich čakajú doma s večerou.

Nie sú už pánmi tvorstva

Bude to možno znieť divne, ale častým dôvodom partnerovej nevery je váš úspech. Muži, aj v dnešnej dobe, potrebujú byť pánmi tvorstva, živiteľmi a hlavne nenahraditeľnými. A toho sa im nedostáva, ak partnerka zarába viac ako oni, má lepšiu kariéru alebo je v dôležitejšiu funkciu. "Moja žena je úžasná a všetko klapalo, kým som neprišiel o dobrú prácu a nezačal robiť podradnejšie zamestnanie. Zrazu som to bol ja, kto bol doma skôr, nezvonil mi telefón a nemusel som vybavovať hromady mailov. Moja výplata stačila tak maximálne na nájom, a keď som chcel ísť s kamarátmi na pivo, pomaly som od ženy potreboval vreckové. Potreboval som od toho všetkého utiecť," zveril sa štyridsaťročný Martin, ktorý od zrazeného ega utiekol do náručia inej ženy.

Nepripadajú si sexi pre svoje partnerky

Veľké množstvo mužov sa uchyľuje do náručia inej partnerky z toho dôvodu, že majú pocit, akoby už neboli pre tú svoju dostatočne príťažliví. "Moja partnerka mi stále hovorila, aby som zatiahol brucho, že si mám vziať inú košeľu a že by som sa sebou mal niečo urobiť. Dávala mi jednoducho najavo, že som nevzhľadný niktoš. A tak keď sa objavila baba, ktorá na mne mohla evidentne oči nechať, cítil som sa ako filmová star," hovorí tridsaťtriročný Patrik. Muži skrátka potrebujú rovnaký obdiv ako my ženy a ak ho nedostanú doma, poobzerajú sa inde. Zabudnite teda na to, že váš partner nevyzerá ako George Clooney, pravdepodobne tak nevyzeral ani pred rokmi, keď ste sa zoznámili, a namiesto ustavičného puntičkárstva ho niekedy len tak pochváľte. Vy sama predsa túžite po tom istom.

Prečo si muži začínajú s inými ženami?
Prečo si muži začínajú s inými ženami?
Zdroj: Shutterstock

Má pocit, že ste sa zmenili vy

Každý z nás sa postupom času mení na základe svojich zážitkov i okolia. Muži ale často veľmi zle znášajú, keď sa z ich ochotnej romantičky stane praktická žena, ktorá mu už do práce nedáva desiatu a nepíše zamilované textovky. "Z mojej ženy sa postupom času stala len matka, ktorá riešila pranie bielizne, varenie, to kam bude naše dieťa chodiť na krúžky a že sa musí to a to zaplatiť. Ja som ale potreboval hovoriť aj o sebe, chcel som, aby ma počúvala a trávila so mnou čas. Deti predsa nie sú všetko v živote manželov," hovorí štyridsaťdvaročný Pavol, ktorý je prototypom neverníka, ktorý sa pýta "Kam sa podela tá žena, ktorú som si vzal?".

Nedostatok alebo naopak dostatok voľnosti

Žiaľ je to tak, muži potrebujú voľnosť, keď ju nemajú, utekajú, a keď jej majú priveľa, utekajú tiež. Ako má ale žena spoznať tú pravú mieru? "Svoju ženu som spoznal v práci. Boli sme spolu deň čo deň, pracovali sme vedľa seba, spoločne sme chodili na obed a večer zase spoločne von alebo sme boli len tak doma. V najväčšej zamilovanosti mi to ani nevadilo, postupom času som ale začal pociťovať, že potrebujem čas aj sám pre seba. Moja žena o tom nechcela ani počuť, keď som si išiel s priateľmi posedieť, robila mi scény, že už ju nemilujem a nechcem s ňou byť. Nedalo sa to vydržať," prezradil nám tridsaťročný Adam.

Naopak dvadsaťšesťročný Karol mal voľnosti až príliš. "Nikdy som nemal problém, že by mi partnerka robila scény, keď som šiel von bez nej. Naopak, ešte mi popriala, nech sa dobre bavím. A tak som stále častejšie vyrážal bez partnerky a zrazu sa po mojom boku začali objavovať iné ženy. Pomaly som si ani neuvedomil, že priateľku podvádzam. Jednoducho mi dala toľko priestoru, že som mal pocit, že o mňa možno ani nestojí."