Roky som pred mužom skrývala tajomstvo, ale zdá sa, že o pár dní praskne. Prispel k tomu dcérin snúbenec, ktorého otec je môj... Ach, ani to nedokážem vysloviť!

S mužom budúci rok oslavujeme 25. výročie manželstva. Naše dve deti sme vychovali v láske a šťastí. Dcéra má 24 rokov, syn bude o rok maturovať.

Dcéra pred pár mesiacmi priviedla priateľa, aby nám ho mohla predstaviť. Odvtedy žijem vo veľkom strachu. Nie, proti chlapcovi nič nemám, je milý a sympatický. Ale keď sa nám predstavil, zatočil sa so mnou celý svet. Jeho zriedkavé a nezvyčajné priezvisko vo mne vyvolalo dávno zabudnuté spomienky.

Keď som sa upokojila, vypytovala som sa ho na rodinu, zdanlivo zo zvedavosti, ale v skutočnosti som si chcela byť istá. Naozaj je jeho otcom človek, o ktorom si myslím, že je... môj bývalý manžel?! Keď mi v mobile ukázal fotku rodičov, takmer mi zabehlo. Jeho otec je naozaj mojím dlhoročným, dobre stráženým tajomstvom, ktoré mi môže zničiť rodinu...

Eva 25 rokov skrýva pred mužom veľké tajomstvo...
Zdroj: Shutterstock

Prvé manželstvo nevyšlo

Mala som 19 rokov a bola som bláznivo zamilovaná. Jozef bol o 6 rokov starší. Moji rodičia nesúhlasili, aby som chodila so starším chlapcom, ale láska bola silnejšia. Odišla som z domu, utiekla som z mesta a začala som s ním nový život v prenajatom byte. Požiadal ma o ruku a ja som súhlasila. Bola to rýchla svadba, vlastne len obrad s dvoma svedkami. Bez rodičov a priateľov. A tak to aj dopadlo... Po dvoch rokoch sa to medzi nami pokazilo a ja som sa rozhodla odísť.

 

Po rozvode som sa presťahovala do Bratislavy. S exmanželom som prerušila všetky kontakty a po čase som nemala žiadny prehľad o tom, čo robí a kde býva. V 22 rokoch som sa prihlásila na univerzitu. Tam som spoznala súčasného manžela. Bol to môj spolužiak a je odo mňa o tri roky starší. Aj náš vekový rozdiel ho dosť ľakal, preto som ho nechcela znepokojovať tým, že som nielen staršia, ale aj "skúsenejšia". Rozvedená žena... Bála som sa povedať mu o svojej minulosti, až ubehlo príliš veľa času a on sa o mojom prvom manželstve nikdy nedozvedel.

Eva 25 rokov skrýva pred mužom veľké tajomstvo...
Zdroj: Shutterstock

Osud to vyriešil za mňa...

Narodili sa nám dve deti a žili sme si ako v rozprávke, šťastne a spokojne, až kým... Až kým sa môj bývalý manžel nevrátil do môjho života, ešte k tomu ako budúci svokor mojej dcéry! Pred pár dňami sa totiž moja dcéra zasnúbila... Naše rodiny sa majú prvýkrát stretnúť už o pár dní a ja netuším, čo robiť.

Exmanžel o tejto nešťastnej náhode ani netuší. Priezvisko mojej dcéry mu určite nič nehovorí. Lenže ako zareaguje môj súčasný manžel? Poznám ho a som si istá, že sa to skončí rozvodom. Som bezradná a zúfalá. Asi mi nezostáva nič iné, len vyjsť s pravdou von. Po 25 rokoch mlčania...

Eva

Eva 25 rokov skrýva pred mužom veľké tajomstvo...
Zdroj: Shutterstock