Roky som pred mužom skrývala tajomstvo, ale zdá sa, že o pár dní praskne. Prispel k tomu dcérin snúbenec, ktorého otec je môj... Ach, ani to nedokážem vysloviť!

S mužom budúci rok oslavujeme 25. výročie manželstva. Naše dve deti sme vychovali v láske a šťastí. Dcéra má 24 rokov, syn bude o rok maturovať.

Dcéra pred pár mesiacmi priviedla priateľa, aby nám ho mohla predstaviť. Odvtedy žijem vo veľkom strachu. Nie, proti chlapcovi nič nemám, je milý a sympatický. Ale keď sa nám predstavil, zatočil sa so mnou celý svet. Jeho zriedkavé a nezvyčajné priezvisko vo mne vyvolalo dávno zabudnuté spomienky.

Keď som sa upokojila, vypytovala som sa ho na rodinu, zdanlivo zo zvedavosti, ale v skutočnosti som si chcela byť istá. Naozaj je jeho otcom človek, o ktorom si myslím, že je... môj bývalý manžel?! Keď mi v mobile ukázal fotku rodičov, takmer mi zabehlo. Jeho otec je naozaj mojím dlhoročným, dobre stráženým tajomstvom, ktoré mi môže zničiť rodinu...

Eva 25 rokov skrýva pred mužom veľké tajomstvo...
Eva 25 rokov skrýva pred mužom veľké tajomstvo...
Zdroj: Shutterstock

Prvé manželstvo nevyšlo

Mala som 19 rokov a bola som bláznivo zamilovaná. Jozef bol o 6 rokov starší. Moji rodičia nesúhlasili, aby som chodila so starším chlapcom, ale láska bola silnejšia. Odišla som z domu, utiekla som z mesta a začala som s ním nový život v prenajatom byte. Požiadal ma o ruku a ja som súhlasila. Bola to rýchla svadba, vlastne len obrad s dvoma svedkami. Bez rodičov a priateľov. A tak to aj dopadlo... Po dvoch rokoch sa to medzi nami pokazilo a ja som sa rozhodla odísť.

 

Po rozvode som sa presťahovala do Bratislavy. S exmanželom som prerušila všetky kontakty a po čase som nemala žiadny prehľad o tom, čo robí a kde býva. V 22 rokoch som sa prihlásila na univerzitu. Tam som spoznala súčasného manžela. Bol to môj spolužiak a je odo mňa o tri roky starší. Aj náš vekový rozdiel ho dosť ľakal, preto som ho nechcela znepokojovať tým, že som nielen staršia, ale aj "skúsenejšia". Rozvedená žena... Bála som sa povedať mu o svojej minulosti, až ubehlo príliš veľa času a on sa o mojom prvom manželstve nikdy nedozvedel.

Eva 25 rokov skrýva pred mužom veľké tajomstvo...
Eva 25 rokov skrýva pred mužom veľké tajomstvo...
Zdroj: Shutterstock

Osud to vyriešil za mňa...

Narodili sa nám dve deti a žili sme si ako v rozprávke, šťastne a spokojne, až kým... Až kým sa môj bývalý manžel nevrátil do môjho života, ešte k tomu ako budúci svokor mojej dcéry! Pred pár dňami sa totiž moja dcéra zasnúbila... Naše rodiny sa majú prvýkrát stretnúť už o pár dní a ja netuším, čo robiť.

Exmanžel o tejto nešťastnej náhode ani netuší. Priezvisko mojej dcéry mu určite nič nehovorí. Lenže ako zareaguje môj súčasný manžel? Poznám ho a som si istá, že sa to skončí rozvodom. Som bezradná a zúfalá. Asi mi nezostáva nič iné, len vyjsť s pravdou von. Po 25 rokoch mlčania...

Eva

Eva 25 rokov skrýva pred mužom veľké tajomstvo...
Eva 25 rokov skrýva pred mužom veľké tajomstvo...
Zdroj: Shutterstock