Ak takto snívate často, je to známka toho, že ste nápadití, kreatívni a v sexe vynaliezaví. "Kto eroticky sníva, je úspešný a šarmantný človek," tvrdí britská psychologička Karen Wellings.

Podľa sexuológov majú rozmanitejšie erotické sny ženy a tiež v nich môžu dosahovať orgazmus. Sen máva bohatý dej, je plný nežností a nenaplnených túžob. Naopak mužom sa väčšinou sníva len o samotnom akte. Trocha fantázie sa objaví vari len v počte a typológii "spolupracujúcich" žien. Rozmanité sú aj niektoré sexuálne praktiky. Proste muži v snoch idú rovno na vec. A skoro vždy im snová erotika privodí orgazmus.

Ako si užiť v spánku

Chcete mať viac príjemných erotických snov? Ide to. Mali by ste dodržiavať pravidlá, ktoré na základe svojich výskumov odporúča americký expert na sny David Shapiro podľa portálu Blesk.cz.

Spúšťače a zabijaci snov

● Jeden až dva poháre vína expert na sny Shapiro len odporúča. Táto hladinka podporí vašu túžbu a na snové centrum v mozgu pôsobí pozitívne.

● Výrazné vône priťahujú sny. Najlepšia je vanilka, pomaranč, ambra a kvety. Svoju úlohu môže zohrať aj to, akej vôni dávate vy sami prednosť. Pred spaním ľahučko poprášte vankúš obľúbeným parfumom.

● Sexuálny sen vám môže priniesť aj špeciálne cvičenie. Uvoľnite sa, ľahnite si na chrbát a zhlboka dýchajte. Skrížte nohy a vydržte aspoň tri minúty. Tým plynie energie do centra túžby.

● Posledná myšlienka pred zaspaním by mala patriť napríklad krásnej krajine, romantickému pobrežiu alebo rozkvitnutej lúke. Proste miestu, kde si môžete príjemne Zaleňošiť. Podvedomie sa naštartuje a vás možno čaká horúce nočné erotické predstavenie.

● Ak sledujete v televízii nejaký krvák a potom hneď idete spať, čakajte skôr sny hororové. Pred spaním choďte napríklad na prechádzku.

● Zabijakom erotických snov je spánok s napchatým žalúdkom. "Choďte spať s ľahkým pocitom hladu a zažijete zmyselné výjavy," sľubuje snový odborník Shapiro.

● Ak beriete prášky na spanie, na erotické snívanie zabudnite. Rovnako tak množstvo alkoholu sa s erotickými snami vylučuje. Asi budete spať ako drevo a prebudíte sa s boľavou hlavou.

Kedy nám mozog "púšťa" snové príbehy

Počas noci človek vystrieda päť spánkových fáz, ktoré sa pravidelne opakujú. V prvej fáze ide o ľahký spánok, z ktorého sa môžeme ľahko prebudiť. V druhej fáze je spánok hlbší, v tretej a štvrtej fáze spíme ako kláty. Aktivita mozgu sa v týchto fázach spomaľuje. Zhruba po 90 minútach spánku prechádza mozog zo štvrtej fázy do takzvaného REM režimu, čo je vlastne piata, najhlbšie spánková fáza, počas ktorej sa nám snívajú erotické sny.

V piatej fáze sa zrýchľuje dýchanie a srdcový tep, zvyšuje sa krvný tlak, teplota klesá a môžu sa začať snívať divoké sny! Chceli by ste, aby sa vám snívalo o bývalom partnerovi, s ktorým ste prežívali najlepší sex? Potom máte smolu. Mozog nejde na konkrétnu osobu nijako naprogramovať, sny riadi naše podvedomie. Ak sa partnerovi, ktorý spí vedľa vás, sníva napríklad o futbalovom zápase, nečudujte sa, keď vás počas piatej spánkovej fázy niekoľkokrát nakopne. Sny v piatej fáze sú totiž veľmi živé. To, že vy sa k nemu v noci túlite a sníva sa vám o sexi kolegovi, mu našťastie vysvetľovať nemusíte. Telo si v spánku robí, čo chce.