Tomu neuveríte! Čo všetko sa zmení, keď si na noc natiahnete ponožky? Pripadá vám to banálne? Tak pravdepodobne netušíte, čo taký obyčajný pár ponožiek dokáže cez noc za divy, píše bleskprozeny.cz. Či už spíte s nimi alebo bez nich, zistite, na čo všetko je spanie s nimi dobré!

To, že si zlepšíte kvalitu svojho spánku, je len jednou z mnohých výhod nosenia ponožiek na noc.

Prečo nosiť na noc ponožky? Tu je pár dobrých dôvodov.
Zdroj: Shutterstock

Pomôžu vám rýchlejšie zaspať

Keď pôjdete do postele v ponožkách, najlepšie v huňatých, pomôžu telu s termoreguláciou, pretože zlepšia cirkuláciu krvi. To znamená, že váš organizmus bude ľahšie kontrolovať a upravovať svoju telesnú teplotu tak, aby bola pre spánok ideálna. Akonáhle si ľahnete do postele a vaše nôžky budú teplé, pre mozog je to jednoznačný signál, že nastal čas zaspávania. Najmä ak vás trápia studené končatiny, výskumy preukázali, že ponožky takým ľuďom naozaj pomôžu ľahšie zaspať. A napríklad výskum, ktorý bol uvedený v časopise Nature, ukázal, že ľudia v ponožkách zaspávajú zhruba o pätnásť minút skôr.

Prečo nosiť na noc ponožky? Tu je pár dobrých dôvodov.
Zdroj: Shutterstock

Zmierňujú priebeh menopauzy

Ak vás táto životná etapa už dostihla, iste viete, že s menopauzou úzko súvisia napríklad návaly horúčavy. A ak vás tieto telesné pocity trápia aj večer alebo v noci, potom to môže mať, pochopiteľne, vplyv na zaspávanie aj kvalitu spánku. Možno vám to bude pripadať neuveriteľné, ale práve ponožky pomáhajú uľahčovať samoreguláciu, teda znižujú celkovú telesnú teplotu. Vďaka tomu upokoja rozbúrené hormóny, ktoré majú na svedomí nepríjemné návaly horúčavy vyskytujúce sa v hornej časti tela.

Prečo nosiť na noc ponožky? Tu je pár dobrých dôvodov.
Zdroj: Shutterstock

Lepší sex, intenzívnejší orgazmus

A teraz niečo, čo vás určite veľmi poteší. Okrem rýchlejšieho zaspávania a pomoci pri menopauze, nosenie ponožiek do postele významne zlepšuje aj sex! A zamyslite sa prečo. Odpoveď sa ponúka sama. Dôvod je jednoznačný. Už vieme, že teplo, najmä to, ktoré ide od nôh, zlepšuje cirkuláciu krvi, ktorá vedie k správnej termoregulácii telesnej teploty. A sami dobre viete, aké je počas sexu prekrvenie dôležité. Aj keď ponožky nevyzerajú pri milovaní priveľmi atraktívne, nevyhýbajte sa im a povedzte svojmu partnerovi, nech si ich natiahne tiež. A obaja budete raz-dva v siedmom nebi! Správa od BBC z roku 2005 totiž prišla s tým, že ponožky v posteli počas sexu zvyšujú šancu na dosiahnutie orgazmu až o tridsať percent. Ejha...

Prečo nosiť na noc ponožky? Tu je pár dobrých dôvodov.
Zdroj: Shutterstock