Klára sa za svojho muža vydala po 3 rokoch chodenia. Bol vždy trochu žiarlivý a  jej to imponovalo. Potom však na Facebooku objavil niečo, čo už nepredýchal...

Klára sa nijako netají s tým, že svojmu manželovi bola neverná. Teda, tajila to pred ním, ale dnes už to nezapiera. Ale je presvedčená, že keby ju muž nešpehoval na internete, nikdy by sa to neprevalilo a ich manželstvo by mohlo pokračovať. Takto sa skončilo a dnes majú dve dcéry v striedavej starostlivosti.

Uznávam, že nevera nie je nič, čo by si človek mal dať za rámik, ale na druhej strane si ľudia boli neverní vždy. A muži možno ešte viac ako ženy. Keď sa na to príde, je to malér, ale sama viem o niekoľkých pároch, ktoré to ustáli. Alebo v ktorých ľudia navzájom tušia, že im ten druhý nie je stopercentne verný, ale držia sa toho, že čo oči nevidia, srdce nebolí, a tak po tom nijako nepátrajú.

Bohužiaľ, môj bývalý muž bol iný. Bol vždy trochu žiarlivý - kedysi mi to imponovalo, s postupom rokov ma to viac a viac štvalo. A čo horšie, keď mal nejaké podozrenie, išiel za tým ako policajný pes. A naše manželstvo na to podľa môjho názoru zbytočne doplatilo.

Je pravda, že pre mňa bolo vždy dosť ťažké, aby som bola svojmu partnerovi stopercentne verná, a ako vie moja najlepšia kamarátka, občasné úlety ku mne patria. Stávalo sa mi to už na strednej škole, keď som mala prvé dlhšie vzťahy, aj neskôr, keď som už bola dospelá. S manželom som od svojich dvadsiatich štyroch rokov a počas chodenia som mu bola celý čas verná, pretože mi na tomto vzťahu skutočne veľmi záležalo.

Facebook jej rozbil manželstvo.
Zdroj: Shutterstock

Bol to len kolega na služobke, žiadna láska

Brali sme sa po troch rokoch, ako sme sa poznali. Do roka po svadbe sa narodili naše dcéry, dvojičky. Priznávam, potom už som mu neverná bola. Ale náš vzťah to nijako neohrozilo, pretože ja mám jednoducho rada sex a nikdy som u iných mužov nehľadala lásku. Išlo napríklad o milovanie s kolegom z inej pobočky našej firmy, s ktorým sme sa stretli na služobke. Ja vydatá, on čerstvý otec, nič nebezpečné.

Bohužiaľ, môj muž mal s postupom rokov pocit, že nado mnou stráca kontrolu alebo čo. A začal sliediť. Preliezal mi mobil, potom aj Facebook, zatiaľ čo ja som to vôbec netušila.

Nemohol nájsť žiadne milostné SMS alebo odkazy, pretože nič také som tam nemala. Nemala som milenca, s ktorým by som udržiavala paralelný vzťah, v ktorom by som snívala, že s ním začnem iný a šťastnejší život. Bola som spokojná s tým svojím. Dievčatá začali chodiť do školy, boli už oveľa samostatnejšie a ja som mala zrazu viac času na seba a nakoniec aj na manžela, ktorého som tiež nijako neprehliadala.

Facebook jej rozbil manželstvo.
Zdroj: Shutterstock

Lenže on už si tak zvykol sliediť v mojich profiloch, že nakoniec narazil na odkazy, ktoré som si vymenila s jedným mužom - neboli zamilované ani nijako zvlášť erotické, ale bolo jasné, že sa nebavíme o pestovaní reďkoviek.

A už to išlo! Udrel na mňa po dobrom, potom začal robiť hysterické a žiarlivé scény a nakoniec urazene odišiel k rodičom, ktorým sa nezabudol posťažovať. Napokon, so svojou matkou mal vždy až príliš dobrý vzťah. Nebudem to naťahovať, zapierať nemalo zmysel a môj muž neveru neuniesol. Rozvodové konanie bolo do pol roka. Naše dve osemročné dievčatá máme v striedavej starostlivosti, s tým nápadom prišiel muž, a nakoniec prečo nie?

Klára