S letom prichádza aj sezóna teambuildingov, keď by ste mali svoje vzťahy s kolegami upevniť, zlepšiť a možno ich spoznať aj z ľudskejšej stránky. A práve tam sa zarozprávate s pekným a milým kolegom, s ktorým si neskutočne dobre rozumiete a bol by aj skvelým „materiálom“ pre vzťah, ale... Má to jeden háčik, pracujete spolu! V hlave sa vám vynárajú desiatky otázok a argumentov typu „čo ak“. Práca by však nemala byť prekážkou lásky.

Bude to láska?

Ak ste sa zahľadeli do kolegu alebo on do vás, rozhodne to nie je nič nezvyčajné. V práci totiž trávime tretinu dňa (vorkoholici aj viac), a ak po práci mierime rovno domov, tak práve pracovisko je jedno z mála miest sociálneho kontaktu, kde môžeme nájsť partnera. Okrem toho, v práci sa stretávame s ľuďmi, ktorí majú podobné charaktery a záujmy ako my, a tak ľahšie nájdeme spoločnú reč. Aj samotné firmy často hľadajú typovo podobných ľudí, pretože tak skôr dokážu vytvoriť dobre fungujúci tím. Nie div, že medzi kolegami preskočí iskra. A stáva sa to na­ozaj často. Po­dľa prieskumov vzťah na pracovisku prežil každý druhý človek. Samozrejme, nie všetky sa skončili šťastne.

Ísť do toho či radšej nie?

Ak ešte stále zvažujete, či prijať pozvanie na rande od toho sympatického ítečkára, mali by ste zvážiť niekoľko za a proti. Treba ísť na to pomaly, dobre sa vzájomne spoznať a ujasniť si, aké zámery máte, skôr než spravíte vážnejšie kroky. Nie vždy totiž ide o lásku v tom pravom zmysle slova. V niektorých prípadoch môže ísť skôr o flirt alebo príležitostný nezáväzný sex. „Stávajú sa situácie, keď jeden z partnerov považuje tajné schôdzky za hru a príjemné spestrenie dňa, zatiaľ čo druhý očakáva trvalý vzťah. Vtedy začne byť v práci poriadne dusno, čo sa dotkne tak ostatných kolegov, ako aj výkonu,“ tvrdí vzťahová koučka Janette Šimková.

Ste v tom až po uši

Po prvom rande nasledovali ďalšie a po dôslednom zvážení ste si povedali, že do toho idete. Veď je pekný, milý, vie vás rozosmiať, máte spoločné záujmy, tak ste sa rozhodli zariskovať. Dávajte si však pozor. Pracovisko nie je vaša domácnosť, kino ani kaviareň. Mali by ste preto dodržiavať niekoľko zásad, aby ste neovplyvnili svoj pracovný výkon, neotravovali a neznechucovali svojich kolegov.

Bude to láska?
Zdroj: shutterstock