Pri každodennom zhone sa môže stať, že muž alebo žena prehliadne zmenu v správaní svojho partnera. Ak nechcete, aby rozchod prišiel ako blesk z čistého neba, začnite si všímať varovné signály.

Nemusíte sa hádať, jačať, hádzať po sebe riady ani objaviť smsku od novej lásky vášho životného partnera / partnerky. Niektorí sú vo vzťahu nespokojní a ani o tom nemusíte vedieť. Stačí sa zamerať na varovné signály, ktoré vaša polovička vysiela, a razom zistíte, ako sa veci majú.

Nečakaná zmena vzhľadu

Váš muž sa o seba začal prehnane starať a pravidelne chodiť do posilňovne? Alebo vaša žena vymenila celý šatník a namiesto športového oblečenia začala nosiť nebezpečne krátke šaty a sukne? Obe pohlavia sa týmto pripravujú na slobodný život a prípadnú novú známosť. Ak práve váš partner prechádza touto zmenou, majte oči na stopkách.

Náhla zmena správania

Pokiaľ nie je prudká zmena správania podmienená závažnou udalosťou, je zle. Mali by ste čo najrýchlejšie začať pátrať po tom, prečo sa druhá polovička správa zvláštne. Vo väčšine prípadov je to preto, že dotyčný/á nie je spokojný/á s doterajším životom, a zmena správania je obranný mechanizmus.

Všímajte si varovné signály, ktoré váš partner vysiela.
Všímajte si varovné signály, ktoré váš partner vysiela.
Zdroj: Shutterstock.com

Zmeny v sexuálnom živote

Pokiaľ dôjde k úplnej absencii sexu, váš vzťah je naozaj tesne pred krachom. To isté platí aj v prípade nedostatku pohladenia, bozkov a milých slov. Keď spoznáte, že sa intímne milovanie zmenilo v obyčajný povinný sex, ihneď zakročte. Snažte sa dať váš vzťah dokopy, ešte je stále čas.

Chce tráviť čas sám / sama

Predtým ste pravidelne podnikali spoločné výlety na bicykli, korčuliach alebo do bazéna. Dnes chce váš partner vyraziť sám. Mužské výhovorky, že by ho žena brzdila vo vrcholovom výkone, sú trápne. Rovnako ako tie ženské, že si sama pri jazde na bicykli najlepšie prečistí hlavu. K týmto varovným signálom sa pridáva aj čoraz dlhší "pracovný čas" a následné ospravedlnovanie sa na únavu a okamžitý spánok.

Všímajte si varovné signály, ktoré váš partner vysiela.
Všímajte si varovné signály, ktoré váš partner vysiela.
Zdroj: Shutterstock.com

Nulové plány do budúcna

Ženy už sa zmierili s tým, že muži vo všeobecnosti nemajú radi plány do budúcnosti, a že vám po večeroch nebudú šepkať do uška, ako sa tešia na spoločný život. Naopak, ženy plánujú veľmi rady. Ale v oboch prípadoch platí, že keď nie sú schopní hovoriť o tom, kde s partnerom stráviť Vianoce, alebo či pôjdu o týždeň do kina, je to zlé. Spokojné páry totiž hovoria o blízkej budúcnosti a tešia sa na spoločné aktivity.