Tak ako asi každé dievča, aj ja som snívala o svojom princovi na bielom koni. Keď som odcestovala do Anglicka, jedného takého som si našla. Lenže...

Alex bol nevyliečiteľný romantik. Nosil mi raňajky do postele, posielal každú chvíľu zaľúbené esemesky. Neďaleko Londýna sme si žili ako v perinke. Jedného dňa som ho presvedčila, aby šiel so mnou navštíviť moju rodinu na Slovensko, lebo som ho nechcela nechávať taký dlhý čas samého. Ešte aj zavtipkoval o budúcej svokre: „Hádam ma nevypitve zaživa!“ A tak sme o dva týždne leteli.

Keď sme dorazili, bola som veľmi nervózna. Bála som sa, čo povie na Alexa mama, ktorá vie vždy všetko poriadne skritizovať. Najmä mojich nápadníkov. No hneď ako otvorila dvere, zažiarili jej v očiach plamienky. S otcom boli už pár rokov rozvedení. Pozorovala som Alexa, ktorý sa správal úplne prirodzene. Usmieval sa, občas zažmurkal a tým jeho chutným prízvukom neraz zalichotil mame. Poviem vám, ten teda vedel, ako na ženy. Mama z neho nevedela spustiť oči. Dokonca, keď potreboval ísť na toaletu, veľmi rada ho odprevadila až k dverám.