Je to starý príbeh, ani moje deti ho nepoznajú. Nie som na to hrdá, ale po rokoch sa potvrdilo, že som urobila správnu vec.

Nedávno sme oslávili 28. výročie sobáša. V našej domácnosti nikdy neboli prítomné hlasné hádky a výčitky. S manželom si skvele rozumieme a môžem úprimne priznať, že sa stále veľmi ľúbime. Narodili sa nám tri deti, vychovali sme ich s láskou a dokonca už máme aj dve vnúčatká.

O "nás" vie rodina len toľko, že sme sa spoznali vďaka spoločnému známemu. Je to pravda, ale nikomu sme nepriznali, že tým "spoločným známym" bola žena, konkrétne moja kamarátka. A že sme jej svojím vzťahom zlomili srdce. Nie, tieto detaily si radšej nechávame pre seba. Bolo to už dávno... Áno, stále ma trápia výčitky svedomia, ale Ivan mi za to stál. Neľutujem, že sme sa našli, ľutujem len to, že kvôli nám musela trpieť tretia osoba.

Moja priateľka Zuzana mala len 26 rokov, keď sa so svojím prvým manželom rozviedla. Neklapalo im to, nenarodilo sa im ani dieťa. Zuzana si dokonca našla aj milenca, volal sa Ivan a bol to vraj veľmi pekný chlap. Zo začiatku som ho poznala len zo Zuzkinho rozprávania. Nemala predo mnou tajomstvá, priznala sa, že bola manželovi neverná a nevynechala žiadny detail zo svojho nového romániku. Krátko po rozvode mi Ivana predstavila. Pozvala ma na oslavu narodenín, a keď sfúkla sviečky na svojej torte, s Ivanom sa nám nečakane stretli pohľady a... Okamžite som na chrbte pocítila šteklivé zimomriavky.

Bol pre mňa ako zakázané ovocie.
Zdroj: Shutterstock