Nie vždy platí, že čím viac praxe, tým lepšie. Význam sexuálnych skúseností býva často nadhodnocovaný, obzvlášť v prípade, že ide o promiskuitu či sex na jednu noc.

Koľko je veľa?

Podľa výskumu realizovaného v Spojenom kráľovstve sa za privysoké považuje číslo 18. Takýto počet partnerov údajne súvisí s promiskuitným správaním človeka. Vysoký počet sexuálnych partnerov pritom viac odrádza mužov, zatiaľ čo nízky ženy. V rôznych prieskumoch môžu, samozrejme, vychádzať rôzne čísla. Väčšina sa však zhoduje, že do 10 partnerov je v norme. Nad 10 býva varovným signálom, akýmsi pomyselným zdvihnutým prstom.

Zdroj: shutterstock

Rozdielne  hodnoty

U každého človeka je iný ideálny počet sexuálnych partnerov. Čo  je pre niekoho prijateľné číslo, môže byť pre iného nedosiahnuteľné alebo, naopak, nezmyselný počet, pri ktorom vidí skôr riziko rôznych nákazlivých chorôb ako príjemný pôžitok. Jedna môže takým množstvom partnerov opovrhovať, iná sa zasa vysmievať kamarátke, že doteraz bola „len“ s jedným. Dôvodom nie sú len odlišné potreby každého človeka, ale aj povaha. Niekto je romantik, ktorému bude stačiť jeden či dvaja sexuálni partneri na celý život, zatiaľ čo žena, ktorá je povahou divoška a sex si užíva, nebude robiť nič iné ako loviť a užívať si.

Článok pokračuje na ďalšej strane...