Preskočiť na hlavný obsah
Reklama

Krásna hyena z Osvienčimu: SADISTICKÁ dozorkyňa vyhladzovacieho tábora si užívala utrpenie ľudí a zvrátený sex

Krásna hyena z Osvienčimu: SADISTICKÁ dozorkyňa vyhladzovacieho tábora si užívala utrpenie ľudí a zvrátený sex

Zdroj: Instagram/ @irmagrese, Northfoto

Reklama
Logo Čas pre ŽenyLogo Čas pre Ženy

Bola jednou z najnenávidenejších a najkrutejších nacistických dozorkýň počas 2. svetovej vojny. Svoje sadistické chúťky si najradšej vybíjala na najslabších. Za svoje zverstvá zaplatila najvyššiu cenu.

Ťažké detstvo sa zrejme podpísalo na jej neskorších činoch. Irma Grese sa narodila 7.10.1923 v nemeckej dedine Wrechen do skromných podmienok. Bola prostrednou z piatich detí v rodine roľníka.

Rodičia mali medzi sebou napäté vzťahy, kde nechýbali pravidelné hádky, násilie a strach. To vyvrcholilo zistením otcovej nevery s krčmárovou dcérou, ktorú psychicky labilná manželka neuniesla a spáchala samovraždu. Vypila žieravinu.

Irma mala vtedy 13 rokov a spolu so súrodencami sa snažili žiť normálny život. Podľa jej sestry Helene bola Irma v škole skôr utiahnuté dievča. Pred konfliktami a bitkami vždy radšej utekala. Nič nenasvedčovalo, že by v sebe mala agresitivu.

Kvôli slabým výsledkom v škole ale bola často spolužiakmi šikanovaná. Nedokončila ani základné vzdelanie a zo školy odišla. Útechu našla vo Zväze nemeckých dievčat (Bund Deutscher Mädel) kde získala až fanatickú vieru v nacistickú ideológiu.

Hoci jej otec bol tiež členom nacistickej strany, rozhodne nesúhlasil, aby sa jeho dcéra stala členkou tejto organizácie. Po odchode zo školy pracovala pol roka na farme, potom pol roka ako predavačka. Lákalo ju byť zdravotnou sestrou.

Po dovŕšení 18 rokov prešla do výcvikového tábora pre pomocné sily SS v Ravensbrucku, neskôr pracovala v čisto ženskom koncentračnom tábore (1942).

V marci 1943 bola premiestnená do najkrutejšieho koncentračného tábora Auschwitz-Birkenau, kde jej sadistické sklony dosiahli vrchol. V polovici roka 1944 sa stala obávanou Rapportführerin (funkčne druhá vo vedení tábora).

Zdroj: Northfoto

Ilustračný obrázok

Funkciu si užívala po svojom, rozhodovala o živote a smrti tisícov ľudí. Palicu, bič a pištoľ mala vždy po ruke. Občas poštvala na väzenkyne zúrivé psi.

Jej brutalita zaskočila aj hlavného lekára tábora Eduarda Wirthsa, ktorý jej zakázal vstup do nemocnice, hoci on sám poslal na smrť tisíce ľudí. Medzi väzňami Irmu prezývali „krásna beštia“, „blonďatý anjel“ či asi najvýstižnejšie „hyena z Osvienčimu“.

Zdroj: Northfoto

Ilustračný obrázok

Popri nadobudnutej moci bola pri chuti aj sexuálne. Nútila vybraných väzňov k pohlavnému styku, a do sýtosti si užívala aj s mnohými dozorcami SS či lekármi (údajne vrátane Dr. Mengeleho).

Jedna z bývalých väzenkýň Giselle Perl vo svojich pamätiach tvrdila, že keď bičovala mladé dievčatá do pŕs, tak ten pohľad ju vzrušoval.

Nad jej perverznými sklonmi a hypersexualitou sa nikto z kolegov nepozastavoval. Iné zdroje zasa tvrdia, že napriek svojej fyzickej kráse Irma neváhala zohyzdiť tváre pekných väzenkýň, aby sa zbavila nežiaducej „konkurencie“. Mimoriadne vysoko si vážila svoju krásu, a po vyhratej vojne plánovala kariéru filmovej herečky. Všetko ale dopadlo inak.

Zdroj: Northfoto

Ilustračný obrázok

Po skončení 2. svetovej vojny sa konal na jeseň 1945 v nemeckom Lüneburgu Belsenský proces, kde sa Irma spolu s ostatnými dozorcami postavila pred súd.

Podľa britského vojnového práva bola odsúdená za vojnové zločiny proti ľudskosti k trestu smrti obesením. Pred popravou si spievala v cele nacistické piesne. Zaslepená chorou ideológiou svoje zločiny nikdy neoľutovala.

V deň popravy sama kata poháňala slovami „rýchlo“. Rýchlo však 13.12. 1945 nezomrela. Kvôli „chybe“ popravcu sa namiesto rýchleho zlomenia väzu niekoľko minút dusila. Mala iba 22 rokov. Stala sa tak najmladšou popravenou ženu 20. storočia.

Autor: Liana Benz

Vyberáme pre vás niečo PLUS