Kríza už zachvátila aj predaj erotických pomôcok!
17. 3. 2009, 16:40 (aktualizované: 11. 7. 2024, 13:18)

Zdroj: shutterstock
Predaj erotických hračiek, pomôcok, filmov a masážnych olejov bol doteraz nedotknutý.
A na začiatku krízy niektoré so sexom obchodujúce spoločnosti hlásili, že dokonca predaj ich výrobkov rastie. Francúzsky veľtrh Eropolis sa stal ale zlomovou akciou, na ktorej podnikatelia v erotike vyhlásili: Kríza postihla už aj nás! Len na samotnom Eropolise, jednom z najväčších erotických veľtrhov sveta, to pocítili sami vystavovatelia a predajcovia. Pri ich stánkoch sa síce vystriedalo dostatočné množstvo návštevníkov, tržby boli ale v porovnaní s minulým rokom oveľa nižšie.
„Sme postihnutí finančnou krízou. Nie sme síce v automobilovom priemysle, takže sme nepozorovali tak prudký pokles v predajoch dosahujúcich päťdesiat percent, ale finančná kríza postihla už aj nás,“ uviedol organizátor akcie Eric Heuninck.
Počet návštevníkov sa zhoduje s počtom návštevníkov minulého roku, napriek tomu, že lístok stojí tridsať euro na osobu. „V porovnaní s minulým rokom sme zaznamenali pokles asi o tridsať percent. Samozrejme má na to vplyv jednoducho biznis. Skôr, ako prišiel zákazník a nechal si predviesť výrobok, dokázali sme mu predať dva alebo tri výrobky. Dnes od nás odchádza s jedným. Cítime ten vplyv,“ priznal jeden z vystavovateľov Bernard Montagud.