Vzali sme sa pred šiestimi rokmi. Kedysi bol sex skvelý, ale dnes je akýsi... Musím úprimne priznať, že je nudný. S manželom ma to už v posteli nebaví. Je to normálne? Mám 39 rokov, on má 42. Je nám spolu dobre, nezvykneme sa hádať. Zo začiatku sme sa milovali viackrát za týždeň, ale sex sa z nášho života začal postupne vytrácať. Po narodení dcérky sme spolu neboli aj rok, netúžili sme po milovaní.

Náš sex je nudný a začína sa vytrácať. Som zúfalá!
Zdroj: Shutterstock

Postupne sa to trochu zlepšilo, ale už nikdy sme sa nevrátili k pôvodnému životu. Je to, akoby sme zabudli, ako sa to robí. Ako sa navzájom vzrušiť... Často mužovi hovorím, že ma to trápi, ale on akoby ma nepočúval. Vraj čo sa mi nepáči, veď sa máme radi, nepodvádzame sa, tak za to asi môžu pribúdajúce roky. Podľa neho je normálne, že v tomto veku už človek nemyslí tak často na sex.

Náš sex je nudný a začína sa vytrácať. Som zúfalá!
Zdroj: Shutterstock

Podľa mňa by sme na tom rozhodne mali popracovať, necítim sa ešte taká stará, aby som prestala sexuálne žiť. Prečo by sme sa už teraz mali správať ako dôchodcovia? A možno mnohí dôchodcovia majú pestrejší sexuálny život než my! Muž sa však sťažuje, že vytváram napätie, a on sa potom nevie sústrediť. A tak ma dookola odmieta a ja som z toho neskutočne frustrovaná, často plačem. Hrozí nám rozchod?

 

Danka

Náš sex je nudný a začína sa vytrácať. Som zúfalá!
Zdroj: Shutterstock

Sexuológ radí:

V sexuálnom živote každého páru sa striedajú intenzívnejšie a pokojnejšie obdobia. Je to v poriadku, je to normálne. Ale ak vy túžite po častejšom milovaní, tak to rozhodne treba riešiť. Jeden z dvojice je totiž dlhodobo nespokojný. Rozhodne by ste sa nemali so situáciou "zmierovať", prípadne ju ignorovať.

Odcestujte niekam, trávte spolu viac času, objavte opäť erotiku, radosť z dotykov, z milovania. Porozprávajte sa s manželom, naplánujte si predĺžený víkend niekde ďaleko od zabehnutej rutiny, od práce, povinností a členov rodiny, ktorí vás znervozňujú. Dajte si prestávku od svojho bežného života, určite vám to pomôže.

Náš sex je nudný a začína sa vytrácať. Som zúfalá!
Zdroj: Shutterstock