S mojim partnerom Marekom spolu chodíme už päť rokov. Spoznali sme sa na vysokej škole a odvtedy spolu tvoríme pár. Bol ku mne vždy veľmi milý a zniesol by mi aj modré z neba. Matke sa však podľa jej slov nikdy nepáčil. Hovorila o ňom, že je to typ chlapa, ktorého kam posadíš, tam ostane. Teda taký, s ktorým si môžem robiť čo ja chcem a vždy poslúchne. Moja matka bola vždy náročná ale zvykla som si. Hovorila tiež, že Marek ma nikdy neuživí a mala by som si nájsť predsa len takého, čo je aspoň z lepšej rodiny.

Požiadal ma o ruku, matka to brala zle

Jeden večer sme boli s Marekom osláviť narodeniny jeho najlepšieho kamaráta z detstva. Prišli sme do vychýreného podniku, kde boli všetci naši priatelia. Marek mal príhovor, kde zaželal oslávencovi všetko najlepšie. Využil príležitosť a pred všetkými ľuďmi tam ma požiadal o ruku. Bola som v šoku, takéto zásnuby pred húfom ľudí som nečakala, no aj tak to bolo krásne. Povedala som ÁNO a všetci nám začali tlieskať. Celý večer som však mala v hlave matku, že čo mi na túto novinku povie. Napísala som jej SMS, čo sa stalo, vypla si mobil a ďalej sa bavila s kamarátmi.

Povedala som mu ÁNO.
Zdroj: Shutterstock

Ráno som si našla asi desať zmeškaných hovorov. Volala som jej naspať a s rozčarovaním sa ma pýtala, či to myslím vážne. Povedala som jej, že Mareka ľúbim a chcem si ho vziať. Navrhla mi, nech sa u nej večer zastavím a porozprávame sa. Dopadlo to tak, ako som očakávala. Presviedčala ma, nech to ešte nerobím, že som mladá a mám ešte čas. Ona sama sa však s otcom brala keď mala 18, lebo už bola tehotná so mnou. Oponovala mi, že vtedy bola iná doba. Povedala som jej, že nemám nad čím premýšľať a Mareka si vezmem, lebo sa ľúbime. Pri rozhovore mi prišla veľmi nervózna, takú som ju ešte nezažila.