Romana sa pýta: Mám sa rozviesť?

Brali sme sa veľmi mladí, bola to veľká láska, ale časom sme vytriezveli. Deti nemáme, nejako sa nám nedarilo a aj tak si myslím, že som dieťa chcela viac ja ako manžel. Ani veľké spoločné majetky nemáme, okrem bytu s pôžičkou, takže ak som aj niekedy rozmýšľala, že to ukončíme, tak by to nebol veľký problém. Na druhej strane, keď sme dlhšie od seba, tak mi chýba - a veľmi. Má zmysel udržiavať takéto manželstvo? Som ešte mladá a určite by som mohla začať nanovo. Ešte som o tom nikomu nehovorila, ani manželovi, navonok vyzeráme, že všetko beží ako má. Mám sa rozviesť?

Veštkyňa odpovedá: Stratili ste motiváciu, ale nemusíte to zabaliť

Láska má rôzne podoby, nečudujte sa, že po období zamilovanosti prídu všedné dni. To, čo predtým ako keby samo fungovalo, jednoducho prestane. Stratili ste motiváciu, zomlela vás každodenná realita a hľadáte samu seba. Nie je to nič, s čím by sa nestretli aj iné páry. U vás to ešte zhoršuje to, že ak máte túžbu po dieťati, to sa v tomto vzťahu nemusí naplniť. V každom prípade ste v bode, keď pre záchranu manželstva sú potrební dvaja a každý má svoju úlohu. V prvom rade si vy osobne musíte stanoviť svoje životné priority. Zároveň musíte poznať aj to, čo chce váš manžel, ktorý môže mať rovnaké, ale aj úplne odlišný názor na váš vzťah. Ešte nie je čas to zabaliť. Stále máte čas zladiť všetko tak, aby ste lepšie fungovali. Možno to však bude o inej podobe lásky - keď jeden druhému poskytnete oporu, aby každý mohol napĺňať aj svoje sny.

Napíšte nám: Aj vás trápi nejaký problém, s ktorým si neviete rady?

Opýtajte sa veštkyne na neistú budúcnosť, ktorá vás trápi a pripíšte aj dátum narodenia, aby vás veštkyne lepšie nacítili. Píšte na [email protected] a veštkyne vám odpovedia v našom časopise aj na webe.