Keď som sa to dozvedela, začal robiť všetko, aby to odčinil, a sľuboval, že to bol omyl a že to netrvalo dlho a že mi vyjde vo všetkom v ústrety. Najskôr som bola šokovaná, ale nikdy som ho nechcela stratiť. Prinútil ma však premýšľať o našom manželstve, o tom, prečo sa to mohlo stať... Zneistela som a moja dôvera bola naštrbená. Doteraz som v nás a náš vzťah verila. Myslela som, že nám sa to nemôže stať. Preto je normálne, že mám strach, že sa to môže znovu zopakovať. Ako tomu zabrániť?

Jarka a Juraj

Čo ma na to?

Berte to ako výstražný zvonec, že niečo vo vašom vzťahu nebolo celkom v poriadku. Zdá sa, že to bol flirt, ale ani tak by ste to nemali brať na ľahkú váhu. Pozitívne je, že vzťah neberiete ako samozrejmosť – uvedomili ste si, čo je pre vás dôležité. Ak to berie rovnako aj manžel, ste na dobrej ceste. Máte právo mračiť sa na manžela, ale nemali by ste robiť zo seba ukrivdenú a stále si vyžadovať nové ústupky.

Trpezlivosť každého má svoje hranice, a ak bude mať doma fúriu, tak to lepšie nebude. Na druhej strane, tiež by ste mu nemali veľkoryso odpúšťať. Hľadajte zlatú strednú cestu, občas sa mračiť, občas usmievať, ale v prvom rade pracovať na tom, aby ste vylepšili to, čo predtým zaškrípalo.