Myslela som si, že mám toho najlepšieho manžela na svete. Až kým som nezistila, že má milenku...

Naše manželstvo bolo dvanásť rokov jedno z najšťastnejších. Aj po toľkých rokoch to medzi nami iskrilo, mali sme dve krásne deti, veľký dom a mne ani nenapadlo, že to všetko raz môžem stratiť.

Problémy sa začali vtedy, keď si Peťo našiel novú prácu. Začínal skoro ráno a vracal sa domov neskoro večer. Zo začiatku sme to obaja ťažko znášali. Celé dni som bola na deti sama. Keďže zarábal peknú sumu peňazí, dohodli sme sa, že sa jeho novému životu prispôsobíme.

Vlastne ani neviem povedať, kedy sa to začalo. Peťo už nezostával dlho do noci v práci len kvôli povinnostiam. Šéf od neho vyžadoval účasť na rôznych akciách, rokovaniach a konferenciách. Rešpektovala som to.

A potom jedného dňa, keď tam pracoval už druhý rok, som na jeho košeli zacítila cudziu vôňu. Nemusela som dlho pátrať, čoskoro sa všetko odhalilo tak akosi samo - áno, nakukla som mu do mobilu, skontrolovala pohyby na účte a všimla som si najmä jeho zmenené správanie. Mal milenku. Keď som mu položila tú osudovú otázku, ani necítil potrebu to popierať. "Áno, podviedol som ťa," znela jeho stručná odpoveď.

Podviedol ma s inou...
Podviedol ma s inou...
Zdroj: Shutterstock

Pobalila som si veci a odišla aj s deťmi k rodičom. O pár týždňov ma celý zúfalý prosil, aby som sa k nemu vrátila. Sľuboval mi modré z neba a vyznával nehynúcu lásku. Na pár mesiacov, možno dokonca až na pol roka skutočne prerušil kontakt s tou ženskou. Ale nemusela som dlho čakať, kým som si všimla - všetko sa pomaly vrátilo do starých koľají.

Už sa ho ani nepýtam, kedy a kam chodí. Prijala som neprijateľné. Kamarátka mi zbytočne dohovára, aby som sa rozviedla, ja som sa rozhodla: zostanem s ním!

Kým to robí potajomky a neponižuje ma pred celým svetom, budem mlčať aj ja. Mnohí ma možno odsúdia, ale ja viem svoje. Nechcem sa vzdať života, na ktorý som zvyknutá, nechcem prísť o pocit bezpečia a istotu len preto, že si môj manžel chce trochu užiť.

Janka