Rozchody sú takou istou súčasťou života ako zaľúbenie. V lepšom prípade sa vzťahy končia kamarátstvom, v horšom dramatickým vystúpením. A niekedy aj jedinou SMS-kou. Zrazu je všetko preč, zrúti sa nám svet a zostane bolesť v srdci. Keby si aspoň dali tí chlapi záležať a vymysleli si niečo, čo by ten šok zmiernilo! Ale oni jednoducho povedia, čo už dávno počuli a neraz už aj v praxi použili. Zozbierali sme tie najčastejšie dôvody.

Myslím, že by sme si mali dať pauzu

Pozor, je to rétorická pasca! K rozchodu sa nedokáže postaviť chlapsky, vlastne ani nevie, čo chce, nevie si predstaviť, že by mal byť bez vás, ale s vami sa už nudí. Buď sa ozve za pár dní, vyhlási, že bez vás nevydrží a vy môžete čakať, kedy príde so žiadosťou o ďalší time-out, v lepšom prípade sa jeho pauza predĺži na doživotne.

Dúfam, že zostaneme priateľmi

Toto určite navrhol aj svojej ex a tým predtým tiež. Inak by spolu tak dobre nevychádzali. Pokiaľ to myslí vážne, po čase, keď sa rany zocelia, bude fajn, ak si budete vedieť zájsť na kávu a pozhovárať sa ako kamaráti. Ale ponúkať priateľstvo tomu, kto miluje, je ako núkať chlieb smädnému.

Si pre mňa príliš dobrá

Asi najotrepanejšia veta, ktorá nám má poskytnúť útechu a vzbudiť dojem, aký je chápavý a dobrý, keď sám uznal, že je jednoducho sviniar a my si máme hľadať niekoho iného. Sviniar jeden!

Nie je to o tebe, ale...

Aha, a o kom teda? S kým sa práve rozchádza, ak nie s vami? Alebo je až taký egocentrik, že aj počas vášho vzťahu myslel len a len na seba? Utrite si slzy, v tomto prípade naozaj nie sú namieste.

Ešte som nič nezarobil

Čo to má spoločné s vašim vzťahom? Veď keď chce zarábať, vy budete tá, čo ho v tom bude podporovať, kto mu bude variť teplé večere a škrabkať mu chrbát, keď si bude vylievať dušu, ubolenú z nekončiacich povinností. Jeden z najtrápnejších dôvodov, aké mohol uviesť.

Nie každý vzťah končí happyendom...
Nie každý vzťah končí happyendom...
Zdroj: Shutterstock.com

 

Ja viem, že som kretén!

Niečo v zmysle „Si pre mňa príliš dobrá“, alebo „Buď rada, že si sa ma zbavila.“ Áno, je to kretén, keď vás už nechce a nech si teda hľadá rovnako dobrú alebo lepšiu, ako ste vy. Taký kretén ako on ju určite nenájde.

V posteli nám to už neklape

Au, toto je riadna podpásovka! Takéto problémy sa predsa dajú vyriešiť, ak je záujem na obidvoch stranách. Pokiaľ to však počujete z jeho úst prvýkrát a vlastne aj naposledy, kašlite naňho, nech sa ide nudiť k inej. Vy ste práve dostali šancu vymeniť ho za výkonnejší model.

Môžeme sa ďalej nezáväzne stretávať

Nechce vzťah, nechce byť vašim partnerom, ale sexu s vami sa vzdať nechce tiež. Že vás vlastne stále miluje zistí, až keď mu nezáväzné stretnutie odmietnete, pretože už máte záväzný vzťah.

Nie si pripravená na vzťah

Čože? Dobre počujete, že ste to z vás dvoch vy? Pretože si z času na čas vyrazíte na babskú jazdu? Pretože odmietate žehliť jeho spodky a ponožky do koša na špinavú bielizeň musí hádzať sám a zásobovanie domácnosti mu tiež nevonia? Tak potom kto nie je pripravený?

Už nevyzeráš ako kedysi

Je to sebec, slaboch a ešte k tomu aj poriadny hulvát. On nestarne a nepriberá? Nechajte ho, nech sa obzerá v zrkadle a kochá vlastnou krásou a neberte slová tohto narcisa vážne. Tešte sa, že vás opustil, veď po svete predsa behá dosť mužov, ktorí vedia, že hodnota človeka sa nemeria tým, ako vyzerá.

Sme ako brat a sestra

Super, tak ťa teraz môžem v štýle bratsko-sesterských vojen poriadne kopnúť do píšťaly a vybuchnátovať po chrbte!

Nie každý vzťah končí happyendom...
Nie každý vzťah končí happyendom...
Zdroj: Shutterstock.com

 

Pre mňa to tiež nie je ľahké rozhodnutie

To je teda naozaj útecha, že svoje rozhodnutie o zničení vášho sveta nespravil len tak mimochodom. Nič lepšie vám už povedať nemohol.

Musím si najprv vybudovať kariéru

Preto vás teraz opúšťa kvôli vidine zlepšenia platu o pár percent. Nebude v tom skôr nejaká kolegyňa, s ktorou chce budovať okrem pracovnej aj súkromnú kariéru?

Potrebujem nájsť sám seba

Áno, je to vážny dôvod na rozchod. Ak nie je stotožnený sám so sebou a svojim životom, v spolužití bude iba nešťastný. Samozrejme, že to bolí, no treba to akceptovať. Nechutné to bude, keď zistíte, že sa hľadá vymetaním nočných barov a preťahovaním všetkého, čo mu príde do cesty.

Mám novú

Len čo sa vám po tom šoku rozmrazí mozog, príde otázka: Odkedy? Čím dlhšie to trvá, tým menej máte čo ľutovať. Aspoň viete, ako to je s jeho vernosťou.

Nejako stále ľúbim svoju ex, ale aj tak...

Jááááj, drahý, tak to si mal povedať skôr! Škoda bolo s tebou strácať čas!

Vždy som ťa len brzdil

Aká sebareflexia! Kedy sa vlastne stihlo z toho sebavedomého muža stať ukňučané šteňa a ako to, že ste si to všimli až teraz? No nič, treba nájsť rovnocenného partnera!

Som gay

Absolútna nočná mora, poníženie ako hrom, ale iné vám nezostáva, iba to prežiť. Skôr ako urazene spálite všetky mosty, zapojte rozum, otvorte víno a rozprávajte sa s ním, hovorte, komunikujte... Verte mu, že on sám má väčší problém ako vy a vysloviť túto vetu ho stálo nadľudskú námahu. A verte nám, že v ňom nájdete kamaráta lepšieho ako všetky vaše kamarátky!

Nie každý vzťah končí happyendom...
Nie každý vzťah končí happyendom...
Zdroj: Shutterstock.com

Od začiatku sme boli príliš rozdielni

Ako si môže byť taký istý? Veď ste si tak rozumeli, inak by predsa s vami nebol! Alebo žil vo vlastnom svete a teraz precitol? Tak nech si v ňom žije s inou rovnako prispatou ako je on sám.

Nedokážem žiť v realite, lebo v jednom kuse myslím na sex s tebou

Ó, vďaka za kompliment, pán Nadržaný! Aspoň viem, kde si myšlienkami blúdil, keď sme preberali všetky dôležité záležitosti.

Bojím sa, že by si náš vzťah jedného dňa ľutovala

Má to znamenať, že s vami končí len pre vaše vlastné dobro. Niet nad chlapa, ktorý najlepšie vie, čo potrebujeme a robí rozhodnutia o nás bez nás. S úsmevom mu zamávajte.

Bol to len sex

Aspoň že je úprimný, aj keď vám to mohol povedať hneď na začiatku a vy ste sa nemuseli namotať ako cukrová vata na paličku.

Začal som si s tebou, lebo som chcel tvoju kamošku

Áááá! Dýchajte zhlboka a myslite na to, že za ublíženie na zdraví by ste museli niekoľko rokov odrážať útoky škaredých lesbičiek za mrežami. Ak na to máte žalúdok, chladnokrvne sa mu pomstite a vyspite sa s jeho najlepším priateľom. Ešte lepšie však spravíte, keď tento omyl prírody čím skôr pustíte z hlavy.

Vidím v tebe už len matku svojich detí

Skutočne čosi také povedal? A čo vo vás ešte vidí? Upratovačku, kuchárku, zásobovačku, práčku, krajčírku...? Nech ide do pekla, tam sa mu zrak možno vyčistí, ale už bude neskoro!

Nie každý vzťah končí happyendom...
Nie každý vzťah končí happyendom...
Zdroj: Shutterstock.com

Mám pocit, že nemôžem dýchať

Alebo dramatickejšie: Vzťah s tebou ma dusí! V preklade: Chcem si užívať. Buďte rady, že to rieši takto a neužíva si za vašim chrbtom a začnite si užívať i vy!

Ty ma nemiluješ

Keď vám to povie v zlom duševnom rozpoložením, v depke a kríze, stačí ho ubezpečiť o vašej láske a oddanosti a všetko je v poriadku. Ak však pán Sherlock Domáci prišiel na to nejakou záhadnou psychoanalýzou a chce sa kvôli tomu s vami rozísť, uisťovanie o vašej nehynúcej láske bude iba podkopávaním vašej vlastnej dôstojnosti. Kašlite na to.

Už nie si tá, ktorú som miloval na začiatku

Zmena je prirodzenou súčasťou života a netýka sa to iba tela, ale aj našej osobnosti. Ak očakával, že zostaneme na úrovni dvadsiatky, znamená to len jedno: On zostal tam, kde bol, kým vy ste ho ďaleko predbehli. Načo strácať čas s takou brzdou?

Uvedomil som si, že som ťa vlastne nikdy naozaj nemiloval

Na toto niet slov a vy ich ani nehľadajte, stačí veta „Vďaka, teraz som si vlastne uvedomila, že to isté som cítila aj ja, len som to nevedela presne definovať.“ Odíďte so vztýčenou hlavou a nezabúdajte, že kvôli jednému zhnitému jablku predsa neprestanete jesť jabĺčka úplne. Myslíme to obrazne, samozrejme.